به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، پیکر مطهر شهید محمدحسین لطفی بهادرانی‌زاده، فرزند رضاقلی که در سال ۹۲ به عنوان شهید گمنام در میدان امام حسین (ع) به خاک سپرده شده بود، پس از گذشت 35 سال از زمان شهادت و هفت سال از خاکسپاری، احراز هویت و شناسایی شد.

بر اساس این گزارش، به همین مناسبت، هم‌زمان با ایام فاطمیه (س) و شهادت حاج قاسم سلیمانی، سردار دل‌ها، مراسم زیارت و استقبال از خانواده شهید با حضور علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه 12، برخی مسؤولان لشگری و کشوری و مدیران شهری منطقه و با همراهی جمعی از شهروندان، ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی بحران کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی در مقبره‌الشهدای میدان امام حسین (ع) برگزار شد.

در این مراسم، مادر شهید که یک فرزند شهید و مفقودالاثر دیگر نیز به نام علی دارد، طی سخنانی با لسان خود از مسؤولان شهری و کشوری و مردمی که با وجود شرایط شیوع بیماری کرونا، برای زیارت و حضور در مراسم آمده بودند، قدردانی کرد و گفت: من پنج فرزند دارم که دو تای آنها به نام محمدحسین و علی به شهادت رسیده‌اند. فرزند دیگرم علی، اکنون 14 سال است که مفقودالاثر است و اگر لازم باشد، حاضرم سه فرزند دیگر خود را نیز برای انقلاب و مردم بدهم تا کشور اسلامی‌مان سرافزار و سربلند باشد.

این مراسم با مداحی حامد خمسه، مداح اهل بیت (ع) ادامه یافت و در پایان مردم به قرائت زیارت برای شهدا پرداختند. شهید لطفی، یکم مردادماه ۱۳۴۸ متولد و در اسفند ۱۳۶۴ به مقام شهادت نائل شد.