به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه4، "محمدعلی فیاض" با اعلام این خبر گفت: این مناطق با بررسی 12 شاخص ارزیابی در نظر گرفته شده از جمله تعداد برگزاری دوره‌های آموزشی، تعداد صدور دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و راهنماهای ابلاغ شده، تعداد اخبار و اطلاعات ارائه شده در فضای مجازی، توزیع اقلام بهداشتی، میزان مشارکت گروه‌های مردمی (دوام، سمن‌ها، بسیج ...) و مواردی از این قبیل به عنوان مناطق برتر اعلام شدند.

 فیاض افزود:  این اقدامات از ابتدای شیوع بیماری کرونا با تشکیل کارگروه‌های تخصصی5گانه ستاد مقابله با کرونای شهرداری تهران  در منطقه 4 با برگزاری 21 جلسه و تصویب بیش از 300 مصوبه در دستور کار قرار گرفت.

او ضدعفونی مستمر پایانه های تاکسیرانی و اتوبوسرانی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در ستاد مدیریت بحران در دوران شیوع ویروس کرونا نام برد و افزود: در حوزه حمل و نقل و ترافیک از ابتدای شیوع ویروس کرونا به صورت مستمر ضد عفونی پایانه ها و اتوبوس ها در دستور کار قرار گرفت.

فیاض با اشاره به تعطیلی بوستان های شاخص منطقه گفت: به منظور حفظ سلامتی شهروندان علاوه بر ضدعفونی بوستانها، المان های بوستانی و المانهای شهری تعطیلی بوستان های شاخص منطقه از جمله باغ پرندگان از دیگر اقدامات این ستاد در منطقه 4 بود.

فیاض افزود:  فعالیت های مطلوب گروه های داوطلبان واکنش اضطراری محلی و سایر اقدامات حوزه های پیشگیری، آمادگی، آموزش، مرکز عملیات اضطراری (EOC)، روابط عمومی و انجام اقدامات شاخص در سه ماهه سوم سال (فصل پاییز) از دیگر اقداماتی است که بر اساس این ارزیابی ها، عملکرد ستاد مدیریت بحران منطقه 4 را در کنار شش منطقه دیگر در سطح عالی معرفی کرد.