به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علیرضا حلاجیان معاون فنی و عمران منطقه گفت: عملیات بازسازی و بهسازی ساختمان سه طبقه سرای محله کیانشهر شمالی در راستای استفاده مجدد از این بنا برای انجام امور فرهنگی و آموزشی توسط شهروندان ساکن محله کیانشهر از تیر ماه آغاز شد و اکنون به پیشرفت 75 درصدی رسید.

او به اقدامات انجام شده در پروژه سرای محله کیانشهر اشاره کرد و گفت:  تکمیل و  نصب خرپاهای  سازه آمفی تاتر،  عملیات تکمیلی نما و نازک کاری شامل اسکوپ و تمیزکاری نما، رنگ آمیزی نما ،  نصب شیشه و تکمیل نما ، بتن ریزی سقف آمفی تاتر، نصب سنگ کف سالن های اصلی ، اجرای سقف کاذب ، رنگ آمیزی و نصب حصار پیرامونی از جمله این اقدامات است.

به گفته او، همچنین عملیات تکمیلی تاسیسات برقی و مکانیکی شامل لوله کشی فاضلاب  سرد و گرم،  کابل کشی، غلاف گذاری و نصب سینی برق،  تکمیل کانال کشی و نصب دریچه های سقفی به پایان رسیده است.

حلاجیان اضافه کرد: این محله از ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه فرهنگی برخوردار است و تعداد زیادی از هنرمندان منطقه ما در این محله زندگی می‌کنند.

معاون فنی و عمران منطقه گفت:  سراهای محله‌ها بستری برای افزایش مشارکت شهروندان در برنامه‌های اجتماعی فرهنگی و  پل ارتباطی بین مدیریت شهری و شهروندان محسوب می‌شوند و از این رو نگهداشت و بازسازی آنها مهم است.