به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازمدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه  فرنوش نوبخت در  مراسم افتتاح نمایشگاه سردار دلها که با حضور معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر امروز شنبه ۱۳دی ماه۹۹ برگزار شد ضمن گرامیداشت اولین سالگرد سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی گفت:شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه علاوه بر وظیفه خدمت رسانی به شهروندان وظیفه خود می دانیم که در مناسبت ها و وقایع مهم با اجرای  برنامه ها و یادمان ها و همچنین برگزاری نمایشگاه های عکس یاد و خاطره شهیدان را گرامی بداریم و برای  شهروندان و مسافران نیز این مناسبت ها را مرور کنیم.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و شرکت بهره برداری متروی تهران، نمایشگاه عکس رشادت های شهید حاج قاسم سلیمانی در مجموعه ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولیعصر(عج) را برگزار کرد و همانند گذشته در مناسبت های مختلف رویدادهای بزرگ و تاریخی کشور را به سمع و نظر شهروندان می رساند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این ویژه برنامه ها با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدا برگزار می شود و در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی شرکت بهره برداری مترو این افتخار را دارد که با این ویژه برنامه و گالری عکس در خدمت شهروندان و مسافران باشد.

در ادامه سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران  گفت: در طی یک سال گذشته برنامه ها و مراسم های زیادی برای سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد اما سوالی که ممکن است ذهن همه ما را به خود درگیر کند این است که چگونه سردار حاج قاسم سلیمانی که یک فرمانده نظامی در نبرد اسلام علیه کفر بود تبدیل به سردار دلها شد و این لقب را به نام خود ثبت کرد. آیا تبلیغات جمهوری اسلامی بود که منجر به این اتفاق شد؟

وی افزود: به باور من رمز این نکته را حضرت امیر المومنین علی (ع)در بیان خود می فرماید هرکس رابطه بین خود و خدا را اصلاح کند خداوند رابطه او با مردم را اصلاح می‌کند و این رمز مهر مردم به سردار دلها ست. 

اوحدی ادامه داد: وقتی در مراسم های سردار حاج قاسم سلیمانی شرکت میکنیم باید به این نکته توجه کنیم که او یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود سردار سلیمانی نماد، تجلی و عصاره همه فرماندهان جنگ بود شجاعت او بود که یک تنه در برابر داعش که به سمت بغداد می‌آمد ایستاد و حشدالشعبی را سازماندهی کرد.

همچنین اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید گفت: این نمایشگاه محصول جشنواره ای است که از زمان تشییع  سردار از بغداد توسط هنرمندان و عکاسان به تصویر کشید شد تا شوکت همراهی که مردم برای بدرقه این سردار رشید عرض ادب نمودند را به تصویر بکشد.

وی تصریح کرد :‌سه هزار عکس  به دبیرخانه این نمایشگاه  ارسال شد که از میان آنها ۷۰ اثر  برتر برای برگزاری این نمایشگاه انتخاب شدند و علاوه بر این عکسها ۴۰ اثر گرافیکی نیز به نمایش درآمده است. 

یار نسب افزود: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه ها گوشه ای از حماسه سردار سلیمانی و ملت شریف ایران را به تصویر کشیده باشیم.

همچنین سید مجتبی تقوی نژاد معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه با اشاره به اینکه نمایشگاه عکس سردار دل‌ها اولین نمایشگاهی است که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در ایوان انتظار میدان حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد گفت: در کنار این نمایشگاه ۸ گالری متفاوت در متروی تهران اکران شد.

وی با اشاره به اینکه شاخص ترین این نمایشگاه ها با نام عقیق سلیمانی است که عقیق دست سردار در دست اقشار مختلف قرار گرفته است تا این پیام را به جهانیان برساند که راه و روش و منش شهید سلیمانی ادامه دارد در کنار این مجموعه نمایشگاه از مراسم تشیع سردار توسط هنرمندان به صورت سیاه قلم در ایستگاه امام خمینی(ره) و ایوان انتظار در معرض دیده مسافران قرار گرفته است

وی در پایان گفت: امیدواریم با همکاری بنیاد شهید کارهای مشترک بیشتری انجام شود.

در پایان مراسم با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیرعامل  شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه  از  نمایشگاه سردار دل ها رونمایی و  بخشهای مختلف آن بازدید به عمل آمد.