به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل فرنوش نوبخت ضمن خیر مقدم به میهمانان، خانواده محترم شهدا، ایثارگران و جانبازان گفت: اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی را از طرف خانواده بزرگ شرکت بهره برداری متروی تهران گرامی می داریم 
وی با اشاره به اینکه برگزاری این برنامه ها فرصتی است تا یاد و خاطره این سردار بزرگ مقاومت و ایثار زنده نگهداشته شود افزود: هیچ گاه مبارزات و رشادت های سردار  از ذهن ملت بزرگ ایران اسلامی از یاد نخواهد رفت و همیشه قدردان این تلاش ها و شهامت ها بوده و مردم بزرگ ایران اسلامی در سال گذشته به هنگام تشییع جنازه سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور میلیونی خود، نشان دادند که قدردان مبارزات و رشادت های سردار سلیمانی  هستند.
نوبخت با اشاره به اینکه در زمان برگزاری مراسم تشیع سردار سه میلیون مسافر توسط متروی تهران جابجا شدند تصریح کرد: جابجایی این میزان مسافر در یک روز اقدام بزرگ بود که در تاریخ شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه  به ثبت رسید.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: شهادت سردار دل‌ها تاریخ جدیدی را در ایران و حتی دنیا رقم زد. در هیچ کجای دنیا دشمنان از شهادت یک سردار نترسیده اند و بعد از گذشت یک سال نیز هنوز برخورد می لرزند.
وی تصریح کرد: مکتب سلیمانی ایجاب می‌کند که در دنیای پیچیده کنونی بتوانیم از طرق مختلف این اندیشه‌ها را برای نسل فعلی و نسل‌های آینده نه تنها در ایران و منطقه، بلکه در سطح بین‌المللی به تصویر بکشیم به دلیل اهمیت موضوع، ما نیزدر شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همزمان با سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی نمایشگاه عکس سردار دل ها را در ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولیعصر (عج) با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رونمایی کردیم. 
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد امروز نیز در همین راستا آئین رونمایی از سردیس سردار آسمانی را در ساختمان مرکزی شرکت بهره برداری متروی تهران برگزار می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم مخاطبی که روزانه با آنها در ارتباط هستیم در این روزها برنامه های متنوعی توسط شرکت بهره برداری متروی تهران در ایستگاه های خطوط مترو برگزار شد.
نوبخت تصریح کرد: برنامه "عقیق سلیمانی" که شامل تصاویری از مردم و دوستداران سرباز وطن، شهید حاج قاسم سلیمانی که انگشتری آن شهید را در دست دارند، ۸ گالری در ایستگاه های پر تردد، برگزاری مسابقه فرهنگی با محوریت سردار دل ها، پرچم مقاومت و صلح منطقه ای، و برنامه "سرباز ایران" که با معرفی شخصیت و بخشی از زندگی‌نامه شهید حاج قاسم سلیمانی از طریق رادیو مترو در ایستگاه های مترو پخش شد و برنامه "مرد میدان" هم در قالب پویش فرهنگی بخشی از فعالیت های ما در شهر زیرزمینی است که همزمان با سالگرد سردار سلیمانی برگزارشد.
وی در پایان گفت: امیدوارم توانسته باشیم قدمی هر چند کوچک در جهت زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا برداشته باشیم و ادامه دهنده راه بزرگ مردانی همچون سردار دل ها که اسطوره شهامت و ایثار و استقامت و مرد میدان بود، باشیم.
 گفتنی است: در این مراسم مداح اهل بیت حسین سازور در وصف شهید سلیمانی مدیح سرایی کرد و در پایان نیز از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضورمهندس نوبخت مدیر عامل شرکت، سالک رییس سازمان بسیج شهرداری تهران و خانواده محترم شهیدخادم حسین محمدی (شهدای فاطمیون)و خانواده محترم شهید رضا خرمی رو نمایی شد.