به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی منطقه14، لطیف پنداریان افزود: در خصوص خیابان الله اکبر، این مسیر حدود ۲۸۰متر است که در 1120 متر مربع از آن پیاده رو احداث می شود، همچنین 560 متر نهر سرپوشیده ، ۵۶۰ متر کانیو جانبی، ۵۶۰ متر طول مسیر دوچرخه و ۱۰ هزار متر مربع روکش آسفالت با پیاده سازی طرح، در این خیابان اجرا می شود.

سرپرست معاونت فنی و عمران منطقه با بیان اینکه این مسیر از خیابان میرهاشمی آغاز و به خیابان حسینی منتهی می شود ، گفت: تاکنون عملیات احداث از خیابان میر هاشمی تا خیابان گلشناس اجرا و باقیمانده مرحله عملیات در دست تکمیل قرار دارد.

پنداریان با اشاره به اجرای رفیوژ میانی در خیابان الله اکبر گفت: به جهت حفظ درختان و آسیب کمتر به فضای سبز موجود، این مسیر بصورتی طراحی شده که کمترین میزان آسیب وجابجایی را داشته باشد و درخصوص مسیر آبیاری قطره ای و لوله های آبرسانی به فضای سبز ،کابلهای مربوط به روشنایی در رفیوژ میانی پیش بینی لازم انجام ودر حال اجراست . مسیر های عبور عابر پیاده در محلهای مورد نظر ، با حفظ ضوابط ایمنی، نیز بخش دیگری از طراحی مسیر رفیوژ بوده است.

 بهسازی خیابان هجرت نیز از دیگر اقدامات حوزه فنی و عمرانی منطقه است.

پنداریان در این خصوص گفت: با عنایت به وجود پادگان های مختلف نظامی ، ورزشگاه بزرگ تختی ، بیمارستان بعثت ، دانشکده های سپاه و ارتش و همچنین چندین شهرک مسکونی در خیابان هجرت و با توجه به حجم بالای تردد در این خیابان همچنین فرسوده بودن آسفالت معبر ، تصادفات و اسیب به خودروهای عبوری در این محور بالا بود، دراین خصوص و با هماهنگی با پلیس راهور و اخذ مجوزهای لازم نسبت به اجرای عملیات آسفالت مکانیزه اقدام و پیش بینی شده و طبق برنامه ریزی انجام شده ۸۰۰۰متر مربع از این معبر با تناژ اسفالت در حدود ۱۸۰۰ تن ، تخریب و نوسازی خواهد شد.

سرپرست معاونت فنی و عمران منطقه 14خاطر نشان کرد: اجرای عملیات تراش و روکش آسفالت بزرگراه بسیج ، بهسازی مسیر اتوبوس های تندرو BRT و همچنین تقاطعات این بزرگراه و همسطح سازی دریچه های موجود در اولویت بعدی اقدامات اجرایی در بزرگراه بسیج به عنوان شاه راه ارتباطی شرق تهران قرار دارد ، که پس از هماهنگی با پلیس راهوراقدام و در برنامه کاری قرار دارد .