به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، دکتر احمد تواهن شهردار منطقه 3 با اشاره به شمار روز افزون خانواده های آپارتمان نشین گفت: این پدیده‌  در کشور ما سابقه‌ی چندان زیادی ندارد و بیشتر در طول چهار دهه‌ی گذشته به دلیل رشد جمعیت و توسعه‌ی شهرها بوجود آمده است.

به گفته ی شهردار منطقه 3، توجه به مسأله‌ی همسایه‌داری و رعایت حقوق دیگران از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که عدم رعایت آن‌ها باعث بوجود آمدن برخی از مشکلات آپارتمان‌نشینی می‌شود، به همین دلیل آگاهی از فرهنگ آپارتمان‌نشینی یک امر ضروری برای ساکنان این دسته از منازل مسکونی است.

تواهن اظهار کرد: آنچه مشخص است اینکه بین شهروندی با شهر نشینی تفاوت وجود دارد به عبارتی عبور از شهرنشینی و رسیدن به شهروندی و شهروند شدن یک دوره گذار اجتماعی است.

او با تاکید بر ضرورت ارتقاء رفتار مرتبط با حقوق متقابل شهروندی در این پویش بیان کرد: از آن جایی که همواره در مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها شاهد بروز اختلافاتی از جنس حقوق شهروندی هستیم در پویش «تغییر رفتار شهروندی با تاکید بر حوزه های محیط زیست و همسایگی در شهر تهران» در مسیر اصلاح این رفتارها و بهبود روابط همسایگی گام های اساسی برمی داریم.

شهردار منطقه 3 گفت: در طرح "هم سایه هم" علاوه بر بحث ترویج گری که توسط تسهیل گران در تمام منطقه انجام می شود، آموزش چهره به چهره موضوع پسماند از جمله: کاهش شیرابه، تفکیک و کاهش حجم به طور ویژه در شهرک فجر و محله آرارات اجرا می شود.

در این راستا کمپین «ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی» طی فرایند ۱۵ماهه با تشکیل گروه های تخصصی تولید محتوا اعم از روانشناسان، جامعه شناسان، شهرسازان، مدیران واحدهای تخصصی شهر تدوین و به مرحله اجرا گذاشته می شود.این پویش تا شهریور سال ١٤٠٠ ادامه خواهد داشت.