به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران "نادر کرمی" با اعلام این خبر گفت: به منظور حفظ جان شهروندان و افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و ساختمان های پیرامون، به زودی نسبت به تعیین تکلیف گودهای رها شده که مدت زیادی از گودبرداری آن ها گذشته است با روند مراحل قانونی اقدام خواهد شد.

او افزود: در مجموع حدود 20 گود پر خطر در محدوده منطقه 4 وجود دارد که 15 گود پرخطر رها شده و 5 گود پرخطر فعال هستند که  برخی از آنها چندسالی است علیرغم اتمام مهلت عملیات ساختمانی به دلیل عدم پیگیری مالک رها شده اند.

کرمی با اشاره  به مصوبات شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر رفع خطر و تعیین تکلیف گودها توسط مالکان آنها افزود: با پیگیری های شهردار محترم تهران نسبت به ایمن سازی و رفع خطر این گودها طبق بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها اقدام خواهد شد.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری منطقه 4 در ادامه افزود: از مجموع گودهای پر خطر فعال و رها شده این منطقه ، 7 گود پرخطر با اتمام مهلت عملیات ساختمانی و عدم پیگیری مالک روبرو هستند و مابقی بلاتکلیف و رهاشده که در دست رسیدگی صدور اخطار به مالکان قرار دارند.

او همچنین از وجود 4 ابنیه نا ایمن و پرخطر در این منطقه خبر داد و گفت: 3 ساختمان مسکونی به همراه یک مجتمع تجاری نا ایمن در محدوده منطقه 4 شناسایی شده است که با همکاری سازمان آتش نشانی نسبت به ایمن سازی آن ها اقدام خواهد شد.