به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، انارکی محمدی در حاشیه این مراسم گفت: کمپین «موتورسوار خوب» با پنج هدف ترغیب به استفاده از کلاه ایمنی، تغییر رفتار موتورسواران از طریق هوشیارسازی و آگاه سازی خانواده آنها و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی (سرعت مطمئنه، عدم حمل بار و ...) ، عدم حضور موتورسواران در خط ویژه، تونل های شهری و مسیرهای ممنوع العبور و در پیاده روها و احترام به حقوق عابران پیاده، همزمان با روز ملی حمل و نقل از ۲۶آذر ماه آغاز شده است.

او با اشاره به اینکه  این پویش تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ادامه خواهد داشت، افزود: در این پویش مردمی به دنبال ترویج رفتارهای مناسب در حوزه حمل و نقل و ترافیک هستیم.

محمدی به تعداد بالای موتورسوار در تهران  اشاره کرد و گفت: راکبان موتورسوار در صورت عدم رعایت نکات ایمنی ضمن ایجاد حس ناامنی برای شهروندان، براثر سوانح مختلف آسیب های جبران ناپذیری را به خود، خانواده و جامعه وارد می کنند که برپایی این کمپین ها  برای فرهنگسازی و آگاه بخشی خانواده ها بسیار مفید خواهد بود.

براساس این گزارش، برپایی دو غرفه آموزشی با عنوان تلنگر،  برپایی نمایشگاه عکس از تصادفات متورسیکلت ها، اجرای نمایش توسط گروه مردان نقره ایی(سیلورمن) و اهدای گل، پیکسل و برچسب به موتورسواران خوب از جمله برنامه های مانور امروز بود.