به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، علی اکبر کریمی پوربا اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به  فصل بارندگی ، تمهیدات لازم از سوی مدیریت شهری منطقه انجام شده است تا هدایت و حرکت آب های سطحی ناشی از بارندگی های فصلی در مسیر کانال های جمع آوری کننده به سرعت انجام شود.

وی  افزود:  به منظور کنترل و پیشگیری از جاری شدن سیلاب  احتمالی ، لایروبی و پاکسازی مسیل  اوین و درکه به صورت مستمر و فوریتی در دستور کار ویژه  این معاونت قرار گرفت.

کریمی پور  با اشاره به اینکه پاکسازی و لایروبی مسیل ها ،شبکه های اصلی و فرعی، انهار روباز، حوضچه های رسوبگیر وچاه های جذبی، بهسازی، تعمیر و نگهداری شبکه اصلی جمع آوری آبهای سطحی به صورت مستمر و منظم در حال اجراست، افزود: در همین راستا لایروبی و پاکسازی ٣٠ کیلومتر مسیل و ۵٠ کیلومتر کانال اصلی و ۱۳۰ هزار متر طول کانال های فرعی با استفاده از عوامل کارگری،ماشین آلات و ادوات سنگین انجام شد.

وی درادامه تصریح کرد : شهرداری منطقه دو با به کارگیری تمام توان و امکانات خود تلاش دارد در روزهای بارندگی از ورود هر گونه آبگرفتگی و اخلال در رفت وآمد شهروندان پیشگیری کند..

معاون خدمات شهری منطقه۲  با اشاره به اینکه نیازمند مشارکت شهروندان در خصوص عدم تخلیه زباله های شهری در انهار و کانال های عبوری هستیم، یادآور شد: با توجه به اینکه مدیریت شهری تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است ولی همچنان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ آماده دریافت نظرات و نقطه نظرات شهروندان است.