به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی که در تشریح آخرین وضعیت اجرایی پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه شهید لشکری(مخصوص کرج) سخن می گفت، با اشاره به اهمیت ترافیکی آن به عنوان یکی از محورهای مواصلاتی تهران و کرج، از پیشرفت قابل ملاحظه اقدامات اجرایی به منظور مدیریت سیلاب در محدوده این بزرگراه خبر داد و گفت: این پروژه در دو مقطع اجرایی و به صورت همزمان فعال است.

وی مقطع نخست پروژه را شامل اجرای عملیات لوله رانی به قطر ۱۶۰۰ و ۱۸۰۰ میلیمتر با دستگاه پایپ جکینگ ذکر و اضافه کرد: پیشرفت این مقطع 2650 متری به مرز ۴۶ درصد رسیده است. مقطع اجرایی دوم که به تازگی و متعاقب تجهیز کارگاه فعال شده است در محدوده شهرک اکباتان و فرودگاه مهرآباد تا میدان آزادی انجام می شود. این جبهه کاری به لحاظ راهکارهای اجرایی شامل ترکیبی از لوله گذاری و احداث تونل سنتی است و طول آن به 1666 متر می رسد.

گفتنی است احداث و راه اندازی شبکه مدیریت سیلابی بزرگراه های پایتخت از مهمترین الزامات طرح جامع مدیریت آب های سطحی شهر تهران به شمار می آید و در این راستا تکمیل پروژه های مدیریت سیلاب در محدوده بزرگراه های فتح، آزادگان، شهید لشکری و آزادراه تهران- کرج توسط شرکت خاکریزآب به صورت همزمان ادامه دارد.