به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، مهندس علی پیوسته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق، بهره گیری از فناوری های نوین نگهداشت و بهسازی معابر را از جمله مهمترین رویکردهای این سازمان دانست و با بیان آنکه ترمیم روکش آسفالت خیابان ها، بزرگراه ها و پل ها یکی از مهمترین اقدامات در حوزه نگهداشت معابر است، یادآور شد: طی سال های اخیر استفاده از آسفالت سرد در تعمیرات موضعی نظیر لکه گیری، چاله پرکنی و ترمیم ترک ها، توسعه یافته است.

وی با یادآوری اینکه تهیه آسفالت سرد طی سال های گذشته، از طریق خرید از شرکت های همکار صورت می پذیرفت، از تولید آزمایشی این محصول در کارخانه شماره 6 سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت: آسفالت سرد تولیدشده که با ترکیب ماسه 6-0 ، شن 12-6  و قیر امولسیون MC-800 در دمای حدود 70 درجه به عمل آمد، ضمن گذراندن آزمایشات کنترل کیفی، نتایج اجرایی مناسبی کسب کرده است.

به گفته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، اجرای آسفالت سرد در مرمت 150 نقطه از روکش پل های سواره رو، بیش از 50 نقطه از روکش معابر بزرگراهی و 850 نقطه از معابر موجود در سطح مناطق 22 گانه با موفقیت انجام شده و معاونت اجرایی سازمان تلاش خواهد کرد ضمن تامین قیر امولسیون پلیمری و تجهیزات بسته بندی، تولید عمده آسفالت سرد را به زودی آغاز کند.

گفتنی است آسفالت سرد (Cold Mix) به مخلوطی از مصالح سنگی و قیر امولسیون گفته می‌شود که متعاقب ترکیب در دمای محیط و بلافاصله پس از سرد شدن در همین دما پخش و اجرا شده یا برای مصارف بعدی بسته بندی و نگهداری می شوند. صرفه جویی قابل ملاحظه در زمان و سهولت اجرا، سازگاری با ملاحظات زیست محیطی و عدم نیاز به انسداد ترافیکی از مهم ترین ویژگی های استفاده از فناوری آسفالت سرد است.