به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علیرضا جعفری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: این طرح با هدف جلب مشارکت شهروندان در حوزه تفکیک پسماند از مبدا و در راستای اجرای طرح کاپ در 8 محور و غرف بازیافت از مرداد آغاز به کار کرده است و با استقبال خوب شهروندان تداوم دارد.

او با اشاره به اینکه در این طرح خودروهای ملودی ساعت ۹ صبح هر شنبه نسبت به برداشت پسماند های خشک تفکیک و کم حجم شده شهروندان از درب منازل طبق برنامه اعلام شده اقدام می کند، افزود: محله مطهری، مظاهری، بلوار ابوذر، شهرک تامین اجتماعی، شهرک مشیریه، افسریه شمالی، والفجر و خیابان چگینی محورهای اجرای طرحند.

جعفری با اشاره به اینکه به طور میانگین هر هفته هزار کیلوگرم پسماند خشک از درب منازل شهروندان جمع آوری می شود افزود: همچنین در این طرح تاکنون 5 هزار و 30 خانوار از آموزش طرح کاپ بهره مند شده اند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه به اجرای طرح  «شنبه های بدون ‌پسماند» در غرف بازیافت اشاره کرد و گفت: از این هفته شهروندان در روز های شنبه با مراجعه به غرف بازیافت و تحویل پسماند خشک و ثبت نام مشخصات در نرم افزار و دریافت کد در این طرح شرکت خواهند کرد که در پایان به قید قرعه به شهروندان شرکت کننده در طرح جوایزی اهدا می شود.

جعفری گفت:  برگزاری جلسه با کارشناسان نواحی، اجرای دوره آموزشی با اعزام کارشناسان آموزش و اطلاع رسانی به نواحی جهت آموزش شهروندان همراه با توزیع کیسه و بسته های آموزشی در محور های تعیین شده، اطلاع رسانی محیطی از طریق نصب بنر در محل، آموزش رانندکان خودرو ملودی و ضدعفونی و گندزدایی خودروهای ملودی از جمله اقدامات پیش از انجام طرح بود.