به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "مصطفی سلیمی" در جلسه نظارت ستادی که با حضور مدیران کل شهرداری تهران، شهردار منطقه 4 و جمعی از مدیران برگزار شد، اقدامات این منطقه در مقایسه با سال گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: منطقه 4 در بین مناطق 22 گانه شهر تهران دارای بالاترین پیام در سامانه های 137 و 1888 است و کیفیت پاسخگویی و رسیدگی مطلوب به این پیام ها نشانه عزم جدی مدیران منطقه 4 در کسب رضایتمندی شهروندان علیرغم فراوانی پیام ها بوده و قابل تقدیر است.

او  با اشاره به تعیین تکلیف پرونده های کمیسیون ماده صد گفت: رسیدگی به پرونده های مربوط به کمیسیون ماده صد در منطقه 4 می تواند درآمد قابل توجهی را برای شهر به همراه داشته باشد و باید توجه ویژه ای به آن شود.

سلیمی پیشرفت فیزیکی پروژه های منطقه 4 را مطلوب ارزیابی کرده و تاکید کرد: با تخصیص نقدینگی های مورد نیاز به پروژه های منطقه 4 ضمن افزایش سرعت احداث این پروژه ها شاهد بهره برداری آن ها در زمان مقرر خواهیم بود.

سلیمی با اشاره به پروژه باغ پرندگان گفت: اعتبارات مورد نیاز برای نگهداری و کارهای باقیمانده عمرانی این مجموعه بزرگ تفریحی نیز باید تامین شود تا در سال آتی شاهد رونق این مجموعه باشیم.

معاون هماهنگی امور مناطق تصریح کرد: احداث گرمخانه و مددسرا جزء وظایف انسانی مدیریت شهری در ساماندهی افراد آسیب دیده اجتماعی و بی خانمان است و خوشبختانه منطقه 4 دارای پتانسیل های خوبی در این زمینه است و با احداث آن بخشی از مشکلات اجتماعی پایتخت کاهش می یابد.

او در پایان به تکمیل شبکه های جمع آوری آب های سطحی و رسیدگی به نقاط بحران زا در زمان بارش ها، و اجرای تمهیدات ترافیکی در جهت کاهش تلفات ناشی از نقص های رانندگی تاکید کرد و خواستار اهتمام ویژه منطقه 4 بر رسیدگی به ساخت و سازهای غیر مجاز در برخی نواحی شد.

در ادامه این جلسه "محمد محمددوست" شهردار منطقه 4 با اشاره به پروژه های در دست اقدام گفت:خوشبختانه پروژه های منطقه 4 از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار است و تامین نقدینگی و افزایش اعتبارات مورد نیاز می تواند سرعت اجرای پروژه ها را افزایش دهد.

او اضافه کرد: پروژه پل روگذر شهید باقری و خیابان فرجام به عنوان یکی از پروژه های عمرانی فاخر در دوره جدید مدیریت شهری هم اکنون با 10 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است و با رفع معارضان تاسیساتی و تامین اعتبارات و نقدینگی مورد نیاز شاهد بهره برداری از آن در خرداد 1400 خواهیم بود.

شهردار منطقه 4 تصریح کرد: منطقه 4 در مقایسه با سایر مناطق به لحاظ درصد جذب هزینه رتبه ششم و در بین مناطق با بالاترین میزان هزینه کرد ، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

محمد دوست خاطر نشان کرد: در سال 98 در جذب اعتبارات به صورت کلی رتبه 17 را در بین مناطق داشتیم که در 10 ماهه سال جاری به رتبه 6 و در بحث سرمایه ای نیز از رتبه 14 به رتبه 5 و هزینه ای نیز از رتبه 20 مناطق به رتبه 8 ارتقاء پیدا کرده ایم.

محمددوست افزود: منطقه ۴ بیش از ۱۴ درصد از فضای سبز شهری و بیش از ۱۷ درصد جنگلکاری شهر تهران را در خود جای داده است.

او با تاکید بر احداث مترو اکسپرس در بزرگراه شهید زین الدین گفت: منطقه 4 این آمادگی را دارد تا با مشارکت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نسبت به رفع معارضان این پروژه در جهت کاهش قابل توجه ترافیک این محور کلیدی پایتخت اقدام کند.

محمددوست در پایان خواستار  تأمین اعتبار برای نگهداری و انجام کارهای باقیمانده باغ پرندگان و همچنین تخصیص نقدینگی برای پروژه های دارای اعتبار تملک دارایی سرمایه متناسب با سایر مناطق گردید.