به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 6 تهران، حبیب‌اله غفوری در نشست هم‌اندیشی ویژه برنامه‌های ایام الله دهه فجر و چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: با توجه به شیوع کرونا، شیوه برگزاری برنامه‌های دهه فجر نسبت به سال‌های قبل متفاوت است و به همین دلیل لازم است که نشاط اجتماعی و پیش‌بینی برنامه‌های مفرح مجازی در این ایام مدنظر قرار گیرد.

غفوری ادامه داد: محدودیت‌های طولانی‌مدت کرونایی شهروندان را خسته کرده و لازم است در شرایط کنونی برنامه‌های جذاب و شاد برای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا شود

معاون شهردار منطقه 6 تهران با اشاره به اهمیت تبیین اهداف انقلاب و نظام برای نسل جوان و نوجوان، افزود: باید خدمات ارزشمند انقلاب و نظام برای مردم تبیین و بازگو شود که دهه فجر برای این کار فرصت بسیار مناسبی است.

وی با اشاره به برپایی ایستگاه‌های صلواتی، پخش فیلم و سرودهای مناسبتی در سراهای محلات و فضاسازی در سطح نواحی و محله‌های این منطقه مرکزی تهران به مناسبت دهه مبارک فجر، گفت: مسابقه فرهنگی، ورزشی و هنری شامل خوشنویسی، خطاطی، عکاسی، دارت و فوتبال دستی) در دهه فجر امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح نواحی شش گانه و محلات در حال برگزاری است.

غفوری از برگزاری نشست‌های خاطره‌گویی انقلاب توسط افراد شاخص منطقه شش تهران در مساجد و سراهای محلات و برگزاری جشن دهه فجر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز بوستان‌ها خبر داد و افزود: نمایشگاه‌های عکس و کتاب در همه محله‌های 14گانه سطح منطقه برپا شده است.

وی با بیان اینکه دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان ساکن در منطقه 6 تهران از برنامه‌های ثابت در طول سال است که توسط شهردار منطقه و شهرداران نواحی انجام می‌شود، ادامه داد: علاوه بر دیدار با خانواده معظم شهدا، برگزاری تور کهف شهدا و غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای منطقه از جمله مزار شهدا در دانشگاه تهران، در دهه مبارک فجر انجام می‌شود.

معاون شهردار منطقه 6 تهران در پایان از توزیع ارزاق و پک‌های بهداشتی میان نیازمندان منطقه و آذین‌بندی و برگزاری جشن دهه فجر با رعایت پروتکل‌ها در همراه‌سرا و مددسرای منطقه در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: همچنین کارگاه مسئولیت‌پذیری اجتماعی در راستای دستاوردهای 42 ساله انقلاب اسلامی برای مدیران اجتماعی نواحی و مدیران محلات برگزار می‌شود.

وی از برگزاری وبینار مجازی برای استارتاپ‌ها، برپایی بازارچه فروش دستاوردهای بانوان کارافرین و توانمند و جشنواره هنرهای تجسمی در فرهنگستان هنر در قالب ٤ روز ورک شاپ برای بانوان هنرمند شهر تهران به عنوان دیگر برنامه‌های منطقه 6 تهران به مناسبت دهه فجر خبر داد.

محبوبه میرباقری، مدیر امور بانوان  شهرداری منطقه ۶ نیز با اشاره به برپایی جشنواره ملی مادر به مناسبت روز مادر در مناطق ۲۲ گانه تهران، گفت: مهلت ارسال آثار که باید در قالب عکس یا فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شود، تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری بود اما به دلیل استقبال از این طرح مهلت ارسال آثار تا ۲۲ بهمن ماه تمدید شد.

وی درباره نحوه اطلاع‌رسانی به شهروندان و همچنین ارسال آثار توضیح داد: اطلاع‌رسانی این جشنواره در منطقه ۶ به صورت بیلبورد و تیزرهای تبلیغاتی در فضای مجازی به شهروندان معرفی شده است. شهروندان می‌توانند آثار خود را همراه با نام فامیلی و شماره منطقه محل سکونت خود به آدرس http://www.mother-festival.com ارسال کنند.

به گفته میرباقری، در این جشنواره ۶ اثر منتخب از هر منطقه معرفی خواهند شد و جایزه‌ای دریافت خواهند کرد. سه فرد اول یک میلیون تومان و ۳ فرد دوم ۴۰۰هزار تومان وجه نقد دریافت می‌کنند. معرفی منتخبان جشنواره با حضور مدیرکل اداره زنان شهرداری تهران و مدیرامور زنان مناطق برگزار می‌شود.