به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران،  "محمد علی فیاض"  با اشاره به لزوم دسترسی شهروندان به آب شرب سالم در زمان وقوع حوادث و بحران های طبیعی، بر ضرورت طراحی و نصب مخازن آب شرب اضطراری در سطح منطقه تاکید کرد و گفت: این مخازن در مواقع اضطراری آب شرب مورد نیاز شهروندان را درمواقع مورد نیاز تامین خواهند کرد. 

او قطع شریان های حیاتی شهر در زمان وقوع حوادث را یکی از مخاطرات ناشی از بحران دانست و گفت: دسترسی به شریان های حیاتی در لحظات اولیه بحران از جمله آب شرب و برق شهری می تواند از میزان خطرات حادثه تا حد چشمگیری بکاهد.

دبیر و جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران منطقه افزود: در حال حاضر سه مخزن  فولادی ذخیره آب شرب اضطراری در محله های تهران پارس غربی، کوهک و مهران جانمایی شده اند و همزمان با جشن پیروزی انقلاب کلنگ چهارمین مخزن در بوستان الغدیر محله شمیران نو به زمین زده می شود.

فیاض  با اشاره  به جانمایی 3 مخزن دیگر اشاره کرد و گفت: در سال آینده پس از شناسایی زمین های مورد نیاز و با همکاری اداره آب و فاضلاب شهری تهران مخازن آب شرب اضطراری یکصد متر مکعبی در  3 محله دیگر منطقه  نصب خواهد شد.