به گزارش اکونا پرس،

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  مجتبی شکری،  شهردار منطقه در این دیدار با بیان اینکه " این منطقه افتخار همسایگی با پادگان نیروی هوایی را داشته و با توجه به شکل گیری مبارزات انقلابی از خیابان پیروزی ، اکنون وظیفه ماست که  بزرگداشت چهل و دو سالگی انقلاب را هر چه با شکوه تر برگزار کنیم " گفت: به پاس زحمات چهل ساله نیروی هوایی ، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه،  ویژه برنامه مفصلی را  با عنوان "امیران آسمانی" که تداعی گر دلاوری های پرسنل هوانیروز است، پیش بینی و تدارک دیده است.

او افزود: به  منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای نیروی هوایی و تکریم خانواده این عزیزان شهید ، درختان تنومندی  به یاد شهدای نیروی هوایی و قدردانی از  امیران و همافرانی که نقشی تعیین کننده در پیروزی انقلاب داشتند ، در محلی که به عنوان بوستان "امیران آسمانی"  در پارک جنگلی سرخه حصار تعیین شده، کاشته و پلاک کوبی می شود. 

شکری اضافه کرد: سردیس هایی نیز در این قسمت از سرخه حصار جانمایی می شود و مجموعه نیروی هوایی می تواند از این محل برای برگزاری مراسم و مناسبت بهره گیری کند . 

شهردار منطقه۱۳ همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش به اهمیت موضوع آزاد سازی و بهره مندی شهروندان از اراضی دوشان تپه با توجه به اولویت دکتر حناچی ، شهردار تهران  اشاره و ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی و تعامل با نیروی هوایی بتوانیم ، اتفاقی خوشایند و خدمتی ماندگار  را برای  شهروندان این منطقه رقم بزنیم.

او با بیان اینکه آزادسازی اراضی دوشان تپه،  کمک بزرگی به جبران سرانه های خدماتی و فضای سبز این منطقه می کند ، درباره ویژگی ها و مشخصات طرح به لحاظ وسعت و موقعیت جغرافیایی، مواردی را مطرح کرد. 

 سردار عزیز نصیرزاده، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از خدمات شهرداری منطقه13 در گرامیداشت و بزرگداشت هفته نیروی هوایی، بر لزوم تعاملات فیمابین در راستای خدمت به شهروندان تأکید کرد.