به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر گفت: نقاشی‌های دیواری به نوعی شناسنامه رنگی شهر محسوب شده  و متعلق به هزاران شهروند و مخاطب است، به همین منظور و  براساس دستورالعمل های ابلاغی شهردار تهران با محوریت قراردادن استفاده از رنگ در شهر در قالب طرح "کاربرد رنگ در شهر " دیوارهای معابر شمال شرق پایتخت با نقاشی های شهدا و تصاویر رنگارنگ به شهر رنگ و بویی ویژه داده است.

او با بیان اینکه طرح‌ آرام‌سازی بصری برای کاهش ناهمخوانی های بصری و آرامش شهروندان حائز اهمیت است، ادامه داد: در این راستا دیواره مقابل ایستگاه مترو خواجه عبداله تقاطع خیابان بنی هاشم با الهام از طرح های آجری طراحی و زیباسازی و حدود 700 متر مربع سیمان کاری ، رنگ آمیزی و نماسازی شد.

معاون خدمات شهری منطقه 4 با اشاره به دیگر اقدامات این طرح گفت: در ادامه این عملیات حدود 2800 متر طول از هندریل های بزرگراه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی حد فاصل میدان رسالت و تقاطع بزرگراه شهید صیاد شیرازی مطابق با پالت رنگی ابلاغی سازمان زیباسازی شهر تهران رنگ آمیزی شد.

فرخی در ادامه گفت: با توجه به فرسودگی نمای زیرین پل شهید بابایی تقاطع استخر و نیاز به مرمت و پاکسازی و ناامن بودن سازه موجود، حدود 1000 مترمربع کامپوزیت فرسوده جمع آوری و نمای زیرین شستشو، پاکسازی و با الهام از پایه های پل مذکور نماسازی می شود.

او گفت: همچنین با عنایت به درخواست اهالی محله کوهسار شستشو و نماسازی زیرگذر بزرگراه بابایی – دانشگاه امام حسین (ع) آغاز شده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار خاطرنشان کرد: به منظور افزایش طول عمر رنگ آمیزی ها، شستشو و رسیدگی به سازه های تبلیغاتی، دیواره ها و المان های شهری به طور مستمر انجام می شود.