به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، حسن صفات، در نشست دبیرخانه ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی که با حضور مدیرکل آموزش شهروندی و مدیران منطقه برگزارشد با  اشاره به اینکه سبک زندگی آپارتمان نشینی سال هاست در پایتخت غالب شده است گفت:  براساس سرشماری صورت گرفته  بیش از 90درصد از خانوارهای پایتخت در آپارتمان ها سکونت دارند و این مساله  روز به روز در حال گسترش است. بنابراین، ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در این شرایط از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: وجود تنوع فرهنگی و گاهی اوقات تضاد فرهنگی بین ساکنین آپارتمان و عدم آشنایی آن ها با عناصرفرهنگ آپارتمان نشینی گاها  منجر به مشکلات فرهنگی و اجتماعی در بین ساکنین آپارتمان می شود و پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی می تواند  ضمن تقویت فرهنگ مشارکت و گفتگو دستاوردهای زیادی در ارتقای تعاملات اجتماعی و تقویت هویت شهروندی داشته باشد.

سرپرست شهردار ی منطقه2 بابیان اینکه شهروندی بر تکالیف و مسئولیت های شهروندان در قبال یکدیگر و در قبال شهری که در آن زندگی می کنند، شکل می گیرد گفت: زندگی در شهرنمی تواند یک شهرنشین را به شهروند تبدیل کند وبرای رسیدن به شهروند باید اصول، قواعد و رفتارهایی تغییر کند که این اصول  مبتنی بر مجموعه ای از آگاهی های حقوقی، فردی و اجتماعی است .

مجتبی دانشور،مدیرکل آموزش شهروندی شهرداری تهران نیز دراین نشست با اشاره به اینکه پویش ارتقای فرهنگ اپارتمان نشینی یک پویش 360 درجه است گفت:  این پویش بستری برای حوزه آموزش شهروندی است و در راستای مأموریت‌های آموزش و ارتقای مشارکت های شهروندی و تحقق شعار «تهران؛ شهری برای همه» طراحی و تدوین شد.

 وی با بیان اینکه پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در دو فاز ترویج گری و تسهیلگری اجرا می شود گفت: قوانین و حریم خصوصی، همسایگی و مشارکت مردمی، افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی و مدیریت و کاهش پسماند محورهای این پویش لسا و تلاش دارد تا به بسترسازی در زمینه ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی کمک کند.