به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحید رضا انارکی محمدی با بیان مطلب فوق افزود: راهبرد اصلی مدیریت شهری برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل پاک بویژه دوچرخه و مترو است.

او با اشاره به اینکه دو رویکرد توسعه حمل و نقل پاک و اولویت دادن به پیاده‌محوری و پرهیز از خودرو محوری را در دستور کار قرار دادیم افزود: تلاش کردیم با تامین زیرساخت ها، احداث مسیر دوچرخه سواری در محله های منطقه، افزایش ایستگاه ها و تعداد دوچرخه و نیز طرح های آموزشی و ترغیبی شهروندان را به استفاده از این وسیله پاک تشویق کنیم.

محمدی به طرح «هر محله یک گروه دوچرخه سوار» اشاره کرد و گفت: این طرح به همت پارک ترافیک با همکاری اداره آموزش های شهروندی ویژه بانوان و با هدف ایجاد و گسترش گروه های دوچرخه سوار مردمی و NGO  ها  آغاز به کار کرده است و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام و آموزش به نزدیکترین سرای محله سکونت خود یا اداره آموزش های شهروندی مراجعه کنند.

شهردار منطقه اضافه کرد: این آموزش ها با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سه سطح مقدماتی، میانی و تکمیلی – دوچرخه سواری شهری برگزار می شود که مرحله مقدماتی به صورت مجازی و 2 مرحله دیگر به صورت عملی در گروه های 20 نفره در بوستان ترافیک منطقه و توسط مربیان فدراسیون برگزار می شود.

محمدی با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در کلانشهر تهران و لزوم فرهنگ سازی اظهار امیدواری کرد: با برپایی چنین برنامه هایی بتوانیم فرهنگ استفاده از دوچرخه را برای تمامی اقشار جامعه نهادینه کنیم.

شایان ذکر است؛ پارک ترافیک منطقه 15 در ناحیه سه به آدرس خیابان شهید ابراهیمی، خیابان شهید اسماعیلی واقع است.