به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی منطقه۱۴،کامبیز مصطفی پور، شهردارمنطقه با اشاره به برگزاری جلسات مستمر کمیته اجرایی منطقه که با هدف تسریع در انجام پروژه های حوزه های عمران، اجتماعی و فرهنگی ، خدمات شهری   و حمل و نقل و ترافیک برگزار می شود، گفت: برای ساماندهی عادلانه تر ارائه خدمات شهری در محله ها، رسیدگی به پروژه‌های توسعه محله ای ، اولویت پیدا کرده است.

مصطفی پور با اشاره به بیش از100پروژه توسعه محلی که  درهر محله و مرتبط با حوزه های مختلف، فنی و عمرانی، خدمات شهری، شهرسازی و معماری، حمل ونقل و ترافیک و اجتماعی و فرهنگی  درحال اجراست، افزود: اجرای این پروژه هابر اساس نیازها و الویت های شهروندان ، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته شده است. 

شهردار منطقه با بیان اینکه پروژه های توسعه محلی در دو مرحله اجرایی شده است، گفت:  مرحله نخست مربوط به اتمام ۴۶پروژه و مرحله دوم نیز با۵۷مورد فعالیت است که در حوزه های عمران به تفکیک  ۵۳مورد، حمل و نقل و ترافیک۱۲مورد، خدمات شهر ۲۶مورد ، اجتماعی و فرهنگی۵مورد و شهرسازی۵مورد تعیین شده است. به گفته شهردار منطقه ۱۴ این پروژه ها  در سرفصل های بهسازی محیط زیست، پیاده رو سازی، زیبا سازی منظر شهری، ساماندهی مبلمان شهری، بازپیرایی معابر و اماکن، بازپیرایی فضای سبز، اصلاح شبکه آبهای سطحی، پارکینگ مکانیزه، احداث سرویس های بهداشتی عمومی ، احداث مسیر دوچرخه، اصلاح هندسی معابر، احداث غرفه کارآفرینی در ساختمان سرای محله سرآسیاب دولاب ،تامین روشنایی نقاط تاریک،  عملیات مرمت و بهسازی مسجد تاریخی دولاب و حسینیه تکیه چال  احداث پاتوق محله در میدان کلانتری  و ساماندهی فضای بی دفاع شهری احداث و بازپیرایی فضای سبز، بهسازی محیطی محورهای بزرگراهی،احداث  زمین چمن مصنوعی در بوستان شکوفه و تجهیز زمین ورزشی و احداث پل عابر پیاده در انتهای بزرگراه شهید محلاتی و...  با تامین اعتبار لازم در دستور کار است.

مصطفی پور با اشاره به انجام پروژه ها در سطح نواحی ششگانه نیز گفت: این پروژه ها در حوزه های مختلف به تفکیک هر ناحیه با توجه به نیازسنجی از شهروندان و شورایاران در محله ها ، الویت بندی شده و درحال انجام است. که این بین سهم  نواحی یک ، دو و چهار با توجه به موقعیت ، تراکم و ارزیابی صورت گرفته ، برای اجرای پروژه های  بیشتر از سایر نواحی است.

شهردار منطقه  در پایان با اشاره به اینکه  ۵۰ درصد این پروژه‌ها تا پایان سال ۹۹ به اتمام می‌رسد و بر اساس برنامه زمان‌بندی، ۳۰ درصد پروژه‌ها تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ و باقی آنها نیز در سه ماهه دوم سال آینده تکمیل می‌شوند، 

خواسته مردم را برای اجرای پروژه های محلی در اولویت دانست و اظهار داشت: گرچه پروژه های محلی در قیاس با پروژه های کلان به لحاظ ابعاد کوچک به نظر می رسد اما از آنجایی که هدف مدیریت شهری ایجاد آرامش، امنیت و جلب رضایت مردم در محل سکونتشان است، لذا اجرای این پروژه ها بخصوص در محله های کم برخوردار، در الویت فعالیت های شهرداری منطقه قرار گرفته است. بر این اساس در سال 1400 نیز پرونده های توسعه محلی برای ساماندهی محلات در نظر گرفته شده که پس از تصویب بودجه 1400به سرعت در محلات اجرا می گردد.