به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، سمیه حاجوی با بیان این مطلب افزود: عملیات ساخت پارک ترافیک در بوستان آزادگان واقع در ضلع جنوبی بزرگراه شهید سلیمانی از 15 بهمن ماه آغاز شده و پیش بینی می شود تا اوایل سال ۱۴۰۰ نیز به اتمام برسد.

وی در ادامه تصریح کرد: ساختمان آموزشی به مساحت تقریبی 150 مترمربع، پل عابرپیاده، مسیر دوچرخه، تقاطع زمان دار، مسیر یکطرفه، سه راه، چهارراه و مسیر دوطرفه، ایستگاه حمل و نقل عمومی و المان ها و تجهیزات ترافیکی رایج از جمله امکانات پیش بینی شده در این پارک خواهد بود.

شهردار منطقه 7 با اشاره به اینکه آموزش ایمنی ترافیک بدون تردید یکی از مؤثرترین روش تغییر الگوهای رفتاری کودکان و نوجوانان در برخورد با مسائل ترافیک است، خاطرنشان کرد: در بین گروه‌های مختلف آسیب‌پذیر در محیط ترافیک، کودکان و نوجوانان به لحاظ عدم برخورداری کافی از دانش ایمنی عبور و مرور در معرض خطرات بسیار زیادی قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش مستقیم رفتار ترافیکی به کودکان و نوجوانان در محیط واقعی همواره همراه با بروز خطرات احتمالی برای آنها است، تصریح کرد: کودکان می توانند در قالب تفریح و بازی آموزش ها و قوانین لازم را آموزش ببینند.