به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران ، " مهدی پورشاسب" با اعلام این خبر و با بیان اینکه متراژ تقریبی کل عملیات پیاده روسازی بیش از حدود 45کیلومتر است گفت: به منظور افزایش ایمنی تردد عابران پیاده به ویژه افراد کم توان و سالمندان عملیات بهسازی و مناسب سازی پیاده روها با الویت معابر پر تردد و محدوده ایستگاه های اتوبوس و پایانه ها در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: فاز نخست این فعالیت در محلات مهران، نارمک، تهرانپارس غربی، حکیمیه، جوادیه و قاسم آباد ده نارمک در تابستان سالجاری اجرایی شد و سایر محلات در الویت های بعدی قرار دارند.

معاون فنی و عمرانی منطقه 4  خاطر نشان کرد: در حال حاضر  بیش از حدود  22  کیلومتر  از  مسیر تردد عابران، مرمت شده و برخی معابر فاقد پیاده روی مناسب در دستور احداث قرار گرفت و پیش بینی می شود تا بهار سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد. 

 او نقش پیاده رو ها را در طراحی های  شهری را مهم  و قابل اهمیت خواند و اظهار داشت : استاندارد سازی پیاده روها مطابق با اصول حفاظت و ایمنی برای کلیه اقشار مهمترین رویکرد منطقه 4 در  پیاده روهای  بزرگراه شهید سلیمانی و بلوار شهید عباسپور ، خیابان های  فرجام و کوهستان ، خواجه عبدالله و شهید گرمابدری( احسان) اجرا و به بهره برداری رسیده است.