به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران،«شینا انصاری» در برنامه گرامیداشت هفته منابع طبیعی که در منطقه ٩ شهرداری تهران برگزار شد، با اشاره به تکالیف و مسئولیت هایی که اسناد فرادستی برعهده اداره کل محیط‌زیست و متناظر آن ادارات محیط زیست و توسعه پایدار مناطق ٢٢گانه،گذاشته است، گفت: سیستم بازچرخانی در پارکینگ ساختمان منطقه ٩ که با استفاده از فناوری نانو باعث کاهش مصرف آب می شود، یکی از اقدامات شاخص خوبی است که به صورت پایلوت انجام شده و میتواند نمونه خوبی برای الگوبرداری جهت کاهش مصرف منابع باشد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حوزه محیط زیست شاهد اقدامات شاخص خوبی در سطح این منطقه هستیم که امیدواریم با رویکرد محیط زیستی شهردار منطقه ٩ و با استفاده از ایده های خلاقانه و کاربردی این اقدامات گسترش یابند، اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعات در حوزه محیط زیست، جلب مشارکت های مردمی است.

وی افزود: طبق اصل ۵٠ قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست مسئولیت همگانی است. که اگر این باور از سال های گذشته به درستی شکل می گرفت، اکنون شاهد اینهمه معضلات و مشکلات محیط زیستی نبودیم. در حقیفت آنچه در شهر دیده می شود نتیجه رفتار هریک از ما شهروندان است.

انصاری با تاکید بر اینکه صرفا توجه به تکالیف دستگاه های اجرایی کافی نیست و نیاز است که نقش اثرگذار شهروندان نیز درنظر گرفته شود، بیان کرد: چند سالی است که از تشکیل کانون های محیط زیست مناطق بعنوان بازوهای اجرایی مدیریت شهری می گذرد که این نهادهای مردمی با هدف جلب مشارکت های شهروندی در سطح محلات شهر تهران شکل گرفت به همین منظور برای هرچه فعالتر و پویاتر بودن این کانون های محیط زیست می بایست به جای تمرکز بر پروژه های بزرگ شهری بر رویکرد محله محوری تمرکز کنیم معتقدم اقدامات محله محور و جلب مشارکت شهروندان در بهبود وضعیت محیط زیست شهری بسیار اثرگذار است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: امیدواریم با تعاملات دوجانبه و تقویت همکاری های فی مابین شهرداری تهران و کانون های محیط زیست بتوانیم گام های موثرتری برداریم و انتظار داریم با مشارکت فعال کانون های محیط زیست محلات و فراهم شدن زیرساخت های لازم توسط شهرداری تهران، بتوانیم شهری زیست پذیرتر برای شهروندان مهیا کنیم .

در ادامه مراسم تقدیر از فعالان محیط زیستی و دبیران کانون های محیط زیستی مناطق 22 گانه شهرداری تهران با حضور خانم دکتر انصاری و آقا دکتر موسوی شهردار منطقه 9 برگزار شد .