به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک;کیوان فاتحی منش دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: جلسه فرماندهی حادثه، سه شنبه ٢٦ اسفند ماه در پایگاه ویژه مدیریت بحران منطقه (ازگل) از ساعت ١٧ تا پایان آماده باش با هدف نظارت و هدایت بر حوادث با حضور اعضای تخصصی و عمومی عضو ستاد مدیریت بحران منطقه از جمله نمایندگان سرکلانتری یکم فاتب، پلیس راهور منطقه، منطقه ۳ سازمان آتش نشانی،  اورژانس شمال تهران، ادارات آب، برق، گاز،  هلال احمر و نواحی دهگانه تشکیل می شود.

او افزود: تیم های عملیاتی اطفاء حریق و اورژانس سیار در محل های پر جمعیت و خطر ساز منطقه مستقر می شوند و مراکز درمانی و بیمارستان ها نیز اقدامات  لازم را جهت کمک رسانی به مصدومین احتمالی انجام می دهند.

فاتحی منش تصریح کرد: آموزش های مجازی به شهروندان نیز توسط سراهای محلات در شبکه های اجتماعی در خصوص خطرات آتش و راهکارهایی برای مراقبت بیشتر والدین از فرزندانشان در حال انجام است.

دبیر ستاد مدیریت بحران با اشاره به نقش اطلاع رسانی در کاهش خطرات و حوادث گفت: پیام های اطلاع رسانی  در قالب بنر و پوستر نیز برای هوشیاری بیشتر شهروندان در سطح منطقه یک در حال نصب است.