به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران"محمدعلی فیاض" در جلسه آنلاین هماهنگی و آماده باش پیشگیری از مخاطرات چهارشنبه سوری که با حضور نمایندگان سازمان آتش نشانی، اورژانس، بسیج و راهنمایی و رانندگی برگزار شد گفت: به منظور رفاه و ایجاد آسایش روحی برای شهروندان (به خصوص کودکان و نوجوانان - سالمندان) با همکاری سازمان های خدمات رسان بوستان های محلی و جنگلی و معابر محلی و بزرگراهی برای مراسم چهارشنبه سوری آماده سازی می شوند. 

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه 4 تهران گفت: به منظور جلوگیری از آتش‌سوزی و آسیب‌رسانی به اماکن، تجهیزات شهری و آسفالت معابر و بوستانها، کلیه قطعات بریده شده درختان و شاخه‌های خشک شده و ضایعات فضای سبز و لاستیک‌های کهنه و فرسوده و... جمع‌آوری می شود.

او اظهار داشت: تخلیه مخازن زباله ، جمع آوری مخازن پلاستیکی قبل از غروب روز سه شنبه ، حفظ و حراست از کانکس‌های جمع‌آوری ضایعات خشک وکیوسک‌های مطبوعاتی و استقرار تانکرهای آب، واتر جت ها در نقاط مختلف برای پشتیبانی از ایستگاههای آتش نشانی در مواقع اضطراری و ... از دیگر اقدامات منطقه 4 است.

فیاض یادآور شد: به منظور پیشگیری از خسارت و حوادث احتمالی با همکاری سازمان آتش نشانی و نیروی انتظامی  از تجمع در اماکن جاذب جمعیت  و آتش بازی در داخل بوستان های محلی  و بوستان های جنگلی منطقه جلوگیری می شود.

او در پایان خاطر نشان کرد: امید است با رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان ضمن کاهش حوادث زیان بار جانی و مالی، شاهد کاهش مصدومان چهارشنبه سوری و مشکلات دیگر در این دوران کرونا برای کادر درمانی و پزشکان در بیمارستان‌ها باشیم.