به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت:به همت اداره فرهنگی شهرداری این منطقه، در اولین روز فروردین ماه  ۱۴۰۰  تمامی کاروان های نوروزی مناطق ۲۲ گانه تهران با حضور در منطقه یک از ساعت ۹ الی ۱۲ در محدوده ساختمان مرکزی شهرداری منطقه یک تا باغ فردوس به حرکت درآمدند و به اجرای برنامه های شاد فرهنگی پرداختند. 

وی گفت: ۲۰ کاروان شاد فرهنگی از ۲۰ اسفند تا ۱۲ فروردین هر روز ساعت ۱۰ صبح در یکی از محلات شمال تهران به اجرای موسیقی سنتی، نمایشی، شعر خوانی و... پرداختند و همگی آنها در اولین روز نوروز در منطقه یک گرد هم آمدند. 

سجادی افزود: کاروان اقوام ایران زمین، عمو نوروزها، سه چرخه های نوروزی، عروسک های غول پیکر، نوروزگاه سیار، عروسک های محلی و بومی، نوروزی و سین سلامتی، حاجی فیروز ها، تخم مرغ های رنگی، عروسک های نوروزی و... از جمله کاروان هایی بودند که در ایام نوروز و اعیاد شعبانیه مهمان محلات و کوچه و خیابان های شهرمان بودند و تا ۱۲ فروردین ماه نیز در منطقه یک به اجرای برنامه می پردازند.

معاون شهردار منطقه یک تصریح کرد: کاروان عروسک های محلی و بومی ۳ فروردین از میدان نیاوران تا خیابان شهید بازدار، نوروزی و سین سلامتی ۴ فروردین از میدان قدس تا سه راه مژده، حاجی فیروز ها ۵ فروردین در بلوار اوشان، تخم مرغ های رنگی ۶ فروردین از خیابان شهید پورابتهاج تا جمال آباد، عروسکی اقوام ۷ فروردین از پاسداران تا چهارراه فرمانیه، عروسک های نوروزی ۸ فروردین از خیابان مقدس اردبیلی تا میدان الف، اقوام ایران زمین ۹ فروردین در میدان دربند، عمو نوروزها ۱۰ فروردین از مترو قیطریه تا بلوارصبا، سه چرخه های نوروزی ۱۱ فروردین در محله ازگل و عروسک های غول پیکر ۱۲ فروردین از بلوار تا بوستان قیطریه به اجرای برنامه می پردازند.