به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا انارکی محمدی با اعلام این خبر گفت: 93 فرش گل به مساحت 2 هزار و 290 متر مربع  در طرح استقبال از بهار  با گلهایی از بنفشه، شب بو، و سایر گلهای فصلی در  بزرگراه ها و فضاهای سبز منطقه اجرا شد.

 به گفته او، شهروندان می توانند از این مناظر بهاری در بوستان های خلیج فارس، فدائیان اسلام، آزادگان، پردیس بانوان، توسکا، ولیعصر (عج)، گلگشت، زنبق، گلچین،کوهسار، بنفشه، گلشن، والفجر، امام رضا (ع)، گل سرخ، رمپ و لوپ های امام رضا (ع) در ناحیه 8، میدان بسیج، میدان شیرازی،  حاشیه بزرگراه آزادگان، امام رضا (ع)، امام علی (ع) و متوسلیان بهره مند شوند. 

 محمدی با اشاره به اینکه در بزرگراه امام رضا(ع) لوگوی تهران 1400 به مساحت150 متر مربع با گل کاری نقش بسته است افزود: دیگر فرش گلها  نیز با المان هایی از اسامی معصومین علیهما سلام، یا علی (ع)، یا امام رضا (ع) و اشکال هندسی اراسته شده اند.

 او گفت: همچنین 37 سبد گل در نواحی هفتگانه منطقه بزرگراه امام علی (ع)،  امام رضا (ع) و فرهنگسرای خاوران اجرا شده است.

شهردار منطقه اضافه کرد:  در این راستا 21 هزار و 200 شب بو، و 47 هزار پیاز لاله در گل کاری های بهاری استفاده شده است.

بر پایه این گزارش؛ گل لاله از خانواده لیلیاسه و به صورت گلدانی، باغچه ایی و شاخه بریده وجود دارد، از دیر باز تاکنون ایرانیان این گل را به خاطر ایرانی بودن، راست قامتی و زیبایی منحصر به فردش در فرهنگ غنی خود به عنوان سمبل و نشانه پذیرفتند و در کنار سفره هفت سین عید نوروز به عنوان تبرکی از بهار، طراوت و نومیدی مورد استفاده قرار می‌دهند.