به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  مجتبی شکری، شهردار منطقه هدف از اجرای عملیات خط کشی را افزایش ضریب ایمنی، تسریع و تسهیل در تردد خودروها، ساماندهی ترافیک  معابر برشمرد و گفت: همزمان با  آغاز طرح استقبال از نوروز۱۴۰۰ تا کنون، ۴۶  هزار متر از معابر منطقه۱۳ خط کشی  محوری شد . 

او افزود: تاکنون خط کشی محوری مطابق با اصول استاندارد و به منظور منظم کردن حرکت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به رانندگان در خیابان ها  در میدان معلم ، سوم و هشتم ،مسیل های منوچهری و جاجرود،  سی متری نیروی هوایی،  صفا ، پرواز ، کلینی ، پنجم نیروی هوایی ، گلپایگانی انجام شده است . 

شکری یادآور شد: عملیات خط کشی محوری با استفاده از رنگ سرد ترافیکی به صورت ممتد و منقطع اجرایی شده و بر اساس نیاز سنجی صورت گرفته براساس قرارداد منعقد شده با پیمانکار بخش خصوصی  در سایر محور ها نیز  ادامه می یابد و پیش بینی می شود میزان خط کشی محوری به بیش از ۵۶ هزار متر طول افزایش یابد.  

 شهردار منطقه۱۳،  خط ‌کشی معابر و خیابان‌ها را  از مهمترین علائم ترافیکی در سطح شهر بر شمرد که  برای افزایش ایمنی معابر ترسیم می‌گردد و نقش بسزایی در کاهش سوانح رانندگی و ایمنی شهروندان داشته و به روان سازی ترافیک نیز کمک می‌کند.