به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا انارکی محمدی با تاکید بر اهمیت آموزش های شهروندی در آشنایی بیشتر شهروندان در حفظ محیط زیست گفت: با تلاش همکارانم در حوزه مدیریت پسماند 65 هزار و 995 شهروند شامل ساکنین واحد های مسکونی، دانش آموزان، اصناف تجاری، اداری، مراکز فرهنگی و سرایداران از این آموزشها بهره مند شدند.

او در ادامه طرح های ابتکاری منطقه و ابلاغی مرکز را  در سال گذشته برشمرد و افزود: پخش زنده برنامه های شاد و موزیکال در شبکه های مجازی، برگزاری ویژه برنامه ای هفته بدون نایلکس، اجرای طرح شنبه های بدون پسماند، جمع آوری شیشه های ساختمانی، برپایی  غرفه الکتروکاپ برای جمع آوری پسماند های الکتریکی و الکترونیکی، استفاده از اپلیکیشن در جمع آوری پسماند خشک در غرف و سطح محدوده، اجرای ویژه برنامه نذر سبز در تره بار رضویه، خرید و توزیع مخزن تفکیک به بیمارستان خاص جنوب شرق، برگزاری کلاسهای آموزشی ویژه آموزشگران و اهدای گل و گلدان به شهروندان در طرح استقبال از بهار از جمله این برنامه ها بوده است.

محمدی ادامه داد: طرح کاپ نیز با آموزش و توزیع مخزن از ساختمان شهرداری منطقه ۱۵ آغاز به کار کرد و در شهرک شاهد، خاورشهر و محله مظاهری که پیش از این نیز در طرح تفکیک زباله از مبدأ پیشرو بودند، به اجرا درآمد و تاکنون 4 هزار 260 خانوار در آن شرکت کردند. 

 شهردار منطقه در پایان با اشاره به اینکه 32 غرفه بازیافت سطح نواحی هفتگانه با هدف رعایت موارد ایمنی و بهداشتی محل کار متصدیان  سال گذشته ساماندهی شد افزود: به منظور حفظ زیبایی بصری و نیز نگهداشت شهر نواقص و مشکلات احتمالی غرفه ها رفع و تمامی غرفه ها شستشو و  رنگ آمیزی شد.

او در پایان اظهار امیدواری کرد تا سال جدید با تداوم آموزش ها و مشارکت مردم در طرح کاپ، این طرح در محله های دیگر این منطقه نیز اجرایی شود.