به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، محمد رضا کرمی، معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 2 با  اعلام این خبر گفت: با توجه به سیاست های مدیریت شهری در  دسترس پذیری فضاهای شهری  شهروندان ، به خصوص افراد کم توان ، طرح های مناسب سازی معابر وفضاهای شهری اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مناسب سازی 8 ساختمان تکمل شده است افزود: تهیه و نصب هندریل در راه پله ها، رمپ ها، کابین آسانسورها، اجرای نوارهای بساوایی، همسطح سازی نقاط دارای اختلاف سطح، سرویس های بهداشتی، ترمز پله و شبرنگ پله و... از جمله اقدامات اجرایی در این زمینه است.

کرمی  با اشاره به نصب دستگاه های ویلچر بر در ساختمان های اداری افزود: به منظور تهسهیل در دسترسی افراد کم توان ،در  برخی از ساختمان ها که آسانسور وجود ندارد دستگاه های ویلچر دو منظوره شامل حمل دستگاه ویلچر و صندلی مخصوص حمل سالمند و کم توان تهیه و نصب شد.

معاون فنی و عمران منطقه 2 گفت: سرای محلات دریان نو، سپهر، مرزداران، شهرک آزمایش و همچنین  ساختمان های اداری شهرداری منطقه 2 ، معاونت فنی و عمرانی ، ساختمان شهرداری  ناحیه 3 ،  معاونت خدمات شهری،  انجام و  مناسب سازی ساختمان معاونت اجتماعی نیز در دست اجرا است.

وی افزود: در تداوم اقدامات اجرایی در مناسب سازی فضاهای شهری ، بهسازی بوستان های نیما و ستارخان و همچنین 48 محور در برنامه های منطقه پیش بینی شده است که در حال حاضر مناسب سازی 5700 متر طول از معابر تکمیل و به بهره برداری رسیده است  .