به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، سعید شمالی نژاد در این باره گفت: احداث مسیر دوچرخه در خیابان میرداماد تا بوستان ملت و ورزشگاه انقلاب به طول حدودی9/5 کیلومتر،  سه راه ضرابخانه-خیابان فیروزگر به طول حدودی 7/7 کیلومتر ، سه راه ضرابخانه-الهیه  به طول حدودی 4/4 کیلومتر ، سه راه ضرابخانه-صدف به طول حدودی 5/1 کیلومتر و محله قلهک به طول حدودی 6 کیلومتر در دستور کار قرار دارد.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3، در تمامی معابر سطح محلات منطقه بر اساس اولویت مسیر دوچرخه احداث خواهد شد.

شمالی نژاد اظهار کرد: مسیر دوچرخه با هدف توسعه حمل‌ونقل پاک در پایتخت و کاهش آلودگی هوا و ترافیک در خیابان‌های اصلی منطقه به‌صورت شبکه‌ای تعدادی از خیابان‌ها را به یکدیگر وصل می‌کند و با نرده‌های زردرنگ از مسیر خودروها تفکیک شده است که فاز نخست آن در بلوار میرداماد حد فاصل بزرگراه شهید مدرس تا میدان مادر تکمیل و قابل بهره برداری می باشد.  

در مسیرهای دوچرخه فعالیت های ترافیکی از جمله:  اصلاح هندسی و جداول حاشیه ای، جانمایی و نصب سرپناه ها، اجرای خط کشی و کف نویسی، طراحی و نصب تابلوهای ویژه، ساخت و نصب نرده های مسیر ویژه دوچرخه در حال اجرا است.