به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17، داود لطفی شهردار منطقه 17 با اعلام این خبر گفت: یکی از چالش ها از گذشته، موضوع روان‌آب‌های سطحی ناشی از بارش نزولات جوی است که این موضوع مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته است و توانسته ایم در محدوده شهرداری منطقه 17 با اجرای نزدیک به 17 کیلومتر طول کانال جمع آوری آب های سطحی مشکل آبگرفتگی معابر را برطرف کنیم.

وی افزود: عملیات شبکه جمع آوری آب‌های سطحی شامل اجرای کانیو کتابی، کانیو جانبی، نهر روسی و تک جدول که طی سال ۹۹ در بیش از ۷۰ معبر عملیاتی شده است.

شهردار منطقه17 خاطرنشان کرد: اجرای این عملیات از ابتدای دی ماه سال ۹۸ آغاز شده و تا پایان سال ۹۹ بیش از 22هزار و 100 متر طول اجرای شبکه جمع آوری آب‌های سطحی در سطح منطقه صورت پذیرفته است که حجم قابل توجهی از 22 هزار متر طول در سال 99 به اجرا رسیده است.

لطفی به برخی از معابری که تحت اجرای این عملیات قرار گرفته اشاره کرد، گفت: درخیابان شهید قدرت پاکی و کوچه های فرعی آن، کوچه های خیابان شهید فریدون احمدی، کوچه های خیابان مهمان نوازان، کوچه های خیابان عبید زاکانی، خیابان تشیع، خیابان زمزم، خیابان نیک نفس، خیابان اکبر زاهد، کوچه های خیابان مسجد، خیابان فرخنده و ...مورد اجرا قرار گرفته است.