به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهراری منطقه 17، داود لطفی شهردار منطقه 17 در خصوص محل پارک خودرو ویژه جانبازان و معلولان گفت: درهمه نقاط دنیا جای مخصوصی را با علامت جای پارک افراد کم توان در معابر شهری مشخص می‌کنند تا این عزیزان به شکل مطلوبی از امکانات شهری برخوردار شوند از همین رو شهرداری منطقه 17 با جمع بندی های صورت گرفته و توجه به تردد آسوده افراد کم توان جسمی در شهر تعداد 47 جای پارک خودرو ویژه جانبازان و معلولان در سطح منطقه17 احداث کرده است.

وی افزود: در نظر گرفتن 10 جای پارک خودرو ویژه جانبازان و معلولان در 5 ماه اخیر نشان از افزایش 20 درصدی در احداث جای پارک ویژه جانبازان و معلولان دارد.

لطفی خاطر نشان کرد:  این جای پارک خودرو بر اساس نیاز سنجی‌ها در محل‌های مشخص احداث شده که با همکاری معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه و پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه صورت گرفته است.

شهردار منطقه 17 یادآور شد: در صورتی که معتمدین محلی و شورایاران محلات منطقه درخواست احداث جای پارک خودرو ویژه جانبازان و معلولان را داشته باشند شهرداری منطقه این آمادگی را دارد تا این موضوع را در کمیته معلولان و کمیته مناسب سازی معابر منطقه مورد بررسی کارشناسی قرار دهد تا محل جدید احداث شود.

وی معیار محیط احداث جای پارک خودرو ویژه جانبازان و معلولان را این طور توضیح داد: معابر پر رفت و آمد خودرو و همچنین نزدیک ترین جای پارک خودرو به مکان های پر مراجعه در معابر منطقه اولویت احداث جای پارک خودرو ویژه جانبازان و معلولان است.