به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان در تشریح برنامه های اجرایی تهران 1400 که اجرای آن در مرکز پایتخت آغاز شده است؛ گفت: باز آفرینی منظر فرهنگی – تاریخی خیابان امام خمینی (ره) با رویکرد ارتقای حضور پذیری و تعاملات اجتماعی در طرح اجرای خیابان کامل آغاز شده است.

آبادیان افزود: از آن جا که خیابان امام خمینی (ره) یکی از خیابان های دارای پیشینه فرهنگی، تاریخی و ارزشمند تهران است و عناصر شاخص این خیابان و موقعیت و عملکرد آن نقش پررنگی در منظر فرهنگی و شهری دارد؛ به عنوان محل اجرای طرح خیابان کامل انتخاب شد تا ضمن باز آفرینی، اهداف ارتقای شرایط کیفی زندگی محقق شود و در نتیجه این تغییرات مثبت و پایدار به بهبودی شرایط فیزیکی، اجتماعی، اقتصادی و محیطی شهر دست یابیم.

شهردار منطقه 11 با بیان این که طرح های موضعی و موضوعی برای اجرای خیابان کامل برنامه ریزی و اجرا شده است؛ ادامه داد: از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک احداث مسیر دوچرخه حدفاصل میدان حر تا خیابان ولی عصر (عج) به طول 850 متر و عرض 5/1 متر انجام شده است.همچنین  خط کشی تقاطع چراغ دار خیابان ولی عصر(عج) - خیابان امام خمینی (ره) و همچنین  طراحی تابلوهای قدم شمار برای هدایت و مدیریت تردد عابران پیاده از ایستگاههای حمل و نقل عمومی  به مراکز جاذب سفر در خیابان امام خمینی (ره)از دیگر اقدامات انجام شده در این خیابان است.

او همچنین بیان کرد: از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست نیز برنامه ریزی برای اجرای خیابان کامل در محور امام خمینی (ره) تدوین و به مرحله اجرا در آمده است که از جمله آن می توان به  تهیه طرح منظر شهری خیابان امام خمینی با رویکرد افزایش تعاملات اجتماعی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب تهران،  نظارت بر مزاحمت های شغلی، رسیدگی به فضای سبز خیابان و برنامه آتی اصلاح آبرسانی اشاره کرد.

آبادیان در خصوص اجرای طرح قدم که در خیابان امام خمینی (ره) انجام شده است؛ توضیح داد: به منظور آگاهی رساندن به شهروندان برای دسترسی به اماکن عمومی، اجرای "طرح قدم" با نصب تابلوهای تعیین فاصله و تعداد قدم و زمان طی مسیر در ایستگاه های حمل و نقل عمومی انجام شد. این تابلوها مهم ترین اماکن عمومی از جمله مراکز درمانی، آموزشی ، اماکن تاریخی ، جاذبه های گردشگری ، مراکز فرهنگی ، خدماتی و ... را با تعیین زمان فاصله پیاده روی و یا خودرویی به متر و تعداد قدم و زمان طی مسیر را نمایش می دهند.