به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، حسن صفات با اشاره به ضرورت احداث و ساماندهی شبکه جمع آوری آبهای سطحی جهت جلوگیری از سرازیر شدن آبهای سطحی در معابر در فصول بارندگی گفت: در راستای سیاستهای شهرداری تهران در توسعه تکمیل و به روز کردن شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی این طرح عمرانی اجرایی شد.

وی  با اشاره به اینکه بزرگراه شهید چمران یکی از محورهای اصلی پایتخت است گفت: با توجه به تغییر و تحولات ساختاری ایجاد شده  در بدنه  این بزرگراه، که مشکلاتی را درجمع آوری و هدایت آب‌های سطحی ایجاد کرده بود، احداث کانال جمع آوری آبهای سطحی به عنوان یکی از اولویت طرح ها در دستور کار منطقه قرار گرفت.

صفات افزود: شبکه جمع آوری آبهای سطحی در 5 فاز طراحی و پیش بینی شده است که در سال های گذشته دوفاز آن شامل کانال شرقی بزرگراه چمران حد فاصل دور برگردان شمالی تونل توحید تا میدان توحید و کانال خیابان گلبار تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی افزود: به منظور هدایت  آبهای سطحی  ضلع غربی این بزرگراه یک  کانال عرضی احداث شد که با تکمیل آن ،آبهای سطحی محور غربی بزرگراه شهید چمران و انهار شمالی و جنوبی خیابان ستارخان از طریق اجرای یک شفت به کانال اصلی منتقل می شود.

به گفته شهردار منطقه2 با احداث این کانال عرضی ، علاوه بر مرتفع شدن مشکل آبگرفتگی میدان توحید ،ضریب ایمنی تونل توحید نیز افزایش یافت.

وی افزود:  در تداوم اقدامات اجرایی برای رفع مشکل آبگرفتگی  محدوده بزرگراه های چمران و جلال آل احمد ، یک کانال عرضی با لوله پلی اتیلن بقطر 800 میلی متر و بصورت نقبی اجرا  و به بهره برداری رسید.

شهردار منطقه 2 افزود: با احداث این کانال ،آبهای سطحی جاری دربزرگراه شهید چمران درزمان بارندگی‌های فضلی هدایت وجمع آوری می‌شود وازجاری شدن آب درسطح معابر وهمچنین آبگرفتگی دراین مسیرپیشگیری می‌شود.