به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 "محمد خادمی " با بیان این خبر افزود: در طرح کوچه های دوستی یک کوچه در سطح محله انتخاب شده و نسبت به رنگ آمیزی  و زیباسازی بصری ، اصلاح آسفالت وجداول و مرمت فضای سبز کوچه با مشارکت ساکنین آن به خصوص بانوان اقدام می شود.

او در ادامه گفت : این طرح به منظور ایجاد حس تعلق محله ای و نیز زیبا سازی  و ایجاد هویت یکپارچه برای محله، کوچه با برند تهران با استفاده از ظرفیت مشارکت زنان و کودکان ، استعدادیابی شهروندان، آموزش، ایجاد رونق اقتصادی و خلق جاذبه گردشگری برای محله و جلب مشارکت اجتماعی در محلات سطح منطقه 4 ، اجرا می شود.

معاون این منطقه با اشاره چگونگی  انتخاب کوچه های منتخب دوستی گفت : مدیران و کارشناسان شهری با حضور درمحله ها و بازدیدها و مطالعات میدانی و برگزاری نشست های تخصصی با بانوان و تاثیر گذاران محلی  11کوچه را انتخاب کرده و درلیست پروژهای اجرایی قرار دادند تا جهت عملیات ا جرایی در کوچه ها ردیف بودجه به آنها اختصاص یافته و مراحل آماده سازی هریک از کوچه ها مورد بررسی قرار گرفت  .

او در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ابلاغ بودجه در روزهای پایانی سال۹۹ فرآیند برنامه ریزی و طراحی کوچه ها با مشارکت معاونتهای خدمات شهری و محیط زیست، فنی و عمران و ترافیک با بازدید از کوچه ها انجام شده و مقرر است اقدامات بهسازی و مناسب سازی کوچه ها با مشارکت اهالی علی الخصوص بانوان در روزهای آتی انجام پذیرد.

انتظار میرود این کوچه ها به عنوان الگویی در راستای همدلی و مشارکت در داشتن کوچه، محله و شهری زیبا برای سایر شهروندان قرار گیرد.