به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه  از جمله مهم‌ترین برنامه‌های مدیریت پسماند و بازیافت در منطقه ۱۳ را  اجرای طرح «کاپ» برشمرد و افزود: این طرح به ‌صورت پایلوت  در برخی محلات  از جمله خیابان پیروزی و محله «حافظیه» درحال اجراست که اجرای دقیق و موفقیت آمیز آن میزان آلودگی پسماند را کاهش داده و با اجرای آن میزان پسماند حجیم به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند.

او  با بیان اینکه طرح کاپ از بهمن سال گذشته در محور های منتخب منطقه۱۳ آغاز شده است ادامه داد: در این طرح که به صورت هفتگی در خیابان های پیروزی،  ۹/۲۷ و ۱۰/۲۷ محله حافظیه اجرایی می شود  ، به طور متوسط ماهانه یک تن پسماند جمع آوری می شود .

او در خصوص طرح «شنبه‌های بدون پسماند» در غرف بازیافت  افزود : در این طرح ،  شهروندان در روز های شنبه با مراجعه به غرف بازیافت و تحویل پسماند خشک و ثبت نام مشخصات در اپلیکیشن جاروب و دریافت کد در این طرح شرکت می کنند  که در پایان به قید قرعه به شهروندان شرکت کننده در طرح جوایزی اهدا می شود.

شکریدر خصوص  طرح خودرو های ملودی در روز های شنبه هر هفته اضافه کرد: در این طرح خودرو های ملودی نسبت به برداشت پسماند های خشک تفکیک شده شهروندان از درب منازل طبق برنامه در چندین محور اقدام می کنند .

او ادامه داد : به طور میانگین هر هفته هزار کیلو گرم پسماند خشک از درب منازل شهروندان جمع آوری می شود 

شهردار منطقه ۱۳ یادآور شد : نظر به دستور عمل ابلاغی تفکیک پسماند در ساختمان های شهرداری و اهمیت و ضرورت فرهنگ سازی در زمینه تفکیک پسماند از مبدا اداره مدیریت پسماند به صورت مستمرر و هفتگی اقدام به آموزش و فرهنگ سازی بین پرسنل و نیروهای خدمات همراه با توزیع کیسه های آبی رنگ و تحویل مخازن به صورت هفتگی می کند.