به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "الهام فخاری" عضو شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم ضمن قدردانی از توجه ویژه مدیریت شهری تهران به افراد آسیب دیده و بی پناه در مددسراها و گرمخانه ها  در این دوران کرونایی افزود: با احداث و بهره برداری از مددسرای فرا منطقه ای منطقه 4 ، یک ظرفیت تخصصی برای بازگشت افراد آسب دیده به زندگی سالم  با توانمندی های بیشتر فراهم می شود و این مکانها به عنوان یک خانه امن و امید برای بازگشت این افراد  به زندگی جدید فراهم می شود.

فخاری گفت: در برنامه سوم توسعه ، 5 گرمخانه فرا منطقه ای برای پایتخت پیش بینی شده است که امید است در همین ایام کلنگ آنها به زمین زده شود و  با همت همکاران سازمان عمران فرآیند ساخت و تجهیز آنها خیلی زود صورت گیرد  تا شاهد خانه امن و زندگی برای آسیب دیدگان تهران باشیم و با  کمک یکدیگر  بتوانیم بی سرپناهی را  در شهر به صفر برسانیم.

در ادامه مراسم "محمدرضاجوادی یگانه" معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران گفت:  کلنگ احداث اولین گرمخانه موقت شهر تهران درسال 83  زده شد و به ترتیب گرمخانه های دائم و منطقه ای،  بانوان و شبانه روزی فرآیندی بود که به تدریج اصلاح شد و درنهایت منجر به احداث گرمخانه های فرامنطقه ای بارویکرد و خدمات متفاوت شد.

  اوافزود: با توجه به نبود امکانات لازم در گرمخانه های فعلی شهر تهران برای استفاده سالمندان و  معلولان ایده احداث گرمخانه فرا منطقه ای  و استاندار با همفکری کمیته اجتماعی و کمیته شورای شهر تهران شکل گرفت و مقرر شد این ایده به صورت یک فضای مسطح و یک طبقه با نقشه های جدید قبل از برودت هوا دراختیار بی پناهان قرار گیرد.

در ادامه "محمد محمد دوست" شهردار منطقه 4  با اشاره به اینکه مددسرای فرامنطقه ای قراراست به کل شهر تهران خدمات ارایه دهد افزود: در راستای وظایف شهرداری و خدمت رسانی به تمام اقشار جامعه اولین مددسرای فرا منطقه ای شهرتهران باشعار "تهران شهری برای همه " در  محله حکیمیه منطقه 4 احداث می شود.

او تصریح کرد: با توجه به نیاز شهر تهران به احداث و توسعه این فضاهای امن برای افراد آسیب دیده،  تلاش می شود تا با سرعت این فضا در اختیار افراد آسیب دیده قرار گیرد.