به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴؛ مهدی فولادی با بیان این خبر گفت: مجموعه اقدامات ترافیکی برای ایمن سازی و کاهش خسارات ناشی از تصادفات احتمالی در محورهای مهم از جمله خاوران، امام علی(ع)، بسیج، محلاتی، زمزم، پاسدار گمنام و نبرد انجام شده است تا ضریب ایمنی این معابر افزایش یابد.

فولادی سهولت تردد خودروها را از دیگر اهداف این اقدامات برشمرد و به نصب ۵ دوربین کنترل سرعت و ثبت تخلف در بزرگراه های محلاتی و امام علی(ع) و خیابان های نبرد و زمزم اشاره کرد.

وی با اشاره به احداث ۳ پهلوگاه توقف اضطراری در بزرگراه های بسیج و امام علی(ع) افزود: نصب هشدارهای دهنده های کاهش سرعت در میدان سعیدی، کندروهای امام علی(ع) و محلاتی، گیلکی، رحمتی، رمپ بزرگراه بسیج به شهید محلاتی، محور خاوران تقاطع نفیس و همچنین تقاطع های ائمه اطهار، نبرد و پاسدار گمنام از دیگر اقدامات ترافیکی برای ایمن سازی بوده است.

  فولادی به نصب تجهیزات و ملزومات ترافیکی از جمله استوانه های ایمنی، تابلوهای ترافیکی و خطر نما برای هدایت رانندگان و کاشن تانک در ۳ بزرگراه مهم منطقه اشاره کرد و گفت: ۶ تابلو جدید هدایت مسیر نیز برای معرفی و دسترسی به ایستگا های مترو تازه افتتاح شده منطقه در مسیرهای مربوطه نصب شده است.

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه ۱۴ با اشاره به نصب ۴۲۰ مترطول گاردریل جدید، ادامه داد: علاوه  بر ۹۰ هزار متر طول خط کشی محوری در بزرگراه های بسیج، شهید محلاتی و امام علی(ع)، حدود ۴۰ هزار مترطول نیز به تازگی در خیابان های نبرد، الله اکبر، کریمشاهیان، شاه آبادی و هجرت انجام شده است.