به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار کرد: مجموعه اقداماتی که در خیابان های شریعتی، شهرداری و میدان تجریش و خیابان حضرت ولیعصر(عج) در راستای ثبت جهانی این خیابان در حال انجام است مجموعه ای از طرح های موضوعی و موضعی است که تحویل شهروندان خواهیم داد.

شهردار منطقه یک در خصوص مراحل اجرای طرح پیاده راه تجریش گفت:

اجرای پیاده راه خیابان شهرداری و یکطرفه شدن این خیابان به طول ٥٠٠ متر که تملکات آن انجام شده است، بلافاصله بعد از طرح قدمگاه که ظرف مدت ٢ ماه انشالله تحویل خواهیم داد،  وارد فاز اجرا می شود.

موسوی با بیان اینکه شهروندان نسبت به اجرای طرح جمع آوری پایانه تجریش نگرانی نداشته باشند گفت: من به عنوان خدمتگزار مردم این قول را می دهم که نتیجه ی کار انشالله مطلوب نظر مردم شریف، مراجعین و ساکنین و کسبه ی تجریش و اطراف خواهد بود.

او افزود: شهروندان مطمئن باشند همانطور که طرح رفیوژ سبز خیابان شریعتی را شروع کردیم و قول دادیم ظرف مدت یکسال به یک فضای سبز و  محیطی آرام تبدیل شود، پیگیر پیاده راه سازی و پوشش انهار در این خیابان هم هستیم که آن هم می تواند طرح باغ راه را در  شریعتی کامل کند. 

موسوی ابراز امیدواری کرد اجرای این طرح ها همانطور که در چشم انداز تهران ۱۴۰۰ دیده شده، شهر را به سمت سیما و منظر ایرانی و اسلامی حرکت دهد تا هم شهروندان با توسعه قلمروهای عمومی شهر به حقوق عمومی خودشان برسند و هم کسبه  بتوانند در محیطی مناسب کسب و کار بهتری داشته باشند و مردم نیز با خیال راحت و با امنیت بیشتر در فضاهای تجاری و گردشگری تردد کنند و از اماکن  متبرکه منطقه و فضاهای فرهنگی و مذهبی منطقه نیز استفاده بهینه داشته باشند.