به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه این طرح با هدف ایجاد حس مسئولیت پذیری و مشارکت ساکنین آپارتمانها از سال گذشته آغاز به کار کرده است، گفت: تاکنون برای اجرای این طرح چهار رویداد با عناوین «چای همسایگی»، «مدیریت بحران با محوریت آموزش آتش نشانی عمومی» ، «ورزش همسایگی» و « پاکزی» برگزار شده است.

 او در ادامه به اجرای پنجمین رویداد با عنوان « باغچه های همسایگی» اشاره کرد و گفت: باغچه همسایگی و محلی طرحی است که درکشورهای توسعه یافته جهت ایجاد حس مشارکت، هویت محله ای و نیز برای ایجاد فضایی برای ارتباط گیری چهره به چهره همسایگان برگزار می شود و در آن همسایه ها با هم به کاشت گل و گیاه می پردازند.

 مختاری اضافه کرد: محصولات برداشت شده بین ساکنان به ویژه مسن ترها توزیع می شود که با ایجاد حس نشاط و مسئولیت حفظ و نگهداری نوعی هویت و تعلق محله ای را رقم می زند.

 او ادامه داد: برپایی غرفه آموزش نگهداری از گلهای باغچه و گلدانهای زینتی و آپارتمانی توسط کلینیک گل و گیاه ، اجرای برنامه توسط کارناوال تئاتر پنهان گل و گیاه، برپایی نمایشگاه نقاشی کودکان با محوریت موضوعی قوانین آپارتمان نشینی و حریم خصوصی و اجرای پویش«من از گلدانم مراقبت می کنم» برای کودکان شامل اهدای هدیه گلدان به کودکان و آموزش نگهداری آن از جمله برنامه های این رویداد بود که به اجرا درآمد.

مختاری ادامه داد: خانواده ها در باغچه های همسایگی با هم در محوطه مجتمع درخت و گیاهان مختلف کاشتند و با نصب تابلو مسئولیت هر قسمت را به عهده گرفتند. در پایان مراسم نیز از خانواده هایی که بالکنهای منزلشان را با گل و گیاه زینت بخشیدند تقدیر شد.

این گزارش می افزاید؛ مدیر کل آموزشهای شهروندی شهرداری تهران، معاونین اجتماعی فرهنگی، محیط زیست و خدمات شهری منطقه و شهردار ناحیه 2 با همراهی شهروندان در رویداد« ایجاد باغچه های همسایگی» اقدام به کاشت نهال در محوطه مجتمع مبعث کردند.