به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، این رویداد فرهنگی با مشارکت معاونت حمل و نقل و ترافیک، هلال احمر و گروه های مردم نهاد این منطقه از ساعت 9  صبح روز یکشنبه نهم خرداد ماه از مسیر دوچرخه بلوار میرداماد آغاز و تا ساختمان شماره یک شهرداری ادامه یافت. 

شرکت کنندگان در این همایش با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین"با دوچرخه سواری، زندگی با کیفیت را به خودمان و نسل آینده هدیه کنیم، دوچرخه سواری راه حل سبک زندگی کم تحرک و شهر امروز، نتیجه انتخاب های دیروز ماست. با دوچرخه سواری، فردایی متفاوت می سازیم" از همه خواستند از این وسیله نقلیه به عنوان مد حمل و نقل پاک استفاده کنند.

سید محمد رضا موسوی سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3  هدف از این همایش را ترویج و تبلیغ فرهنگ دوچرخه‌سواری و زندگی سالم در کنار مبارزه با بیماری کووید 19دانست و افزود: این وسیله نقلیه، ضامن سلامتی و افزایش سیستم ایمنی بدن به خصوص در این روزهای کرونایی است. 

او در حاشیه این همایش گفت: به منظور سلامت و امنیت شرکت کنندگان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تدابیری از جمله: تب سنجی و توزیع ماسک انجام شد و تمامی شرکت کنندگان با رعایت فاصله یک و نیم متری از هم  رکاب زدند.

موسوی با اشاره به این که مردم ورزش را به عنوان مهم ترین راهکار برای دور ماندن از کرونا مدنظر قرار دهند، تأکید کرد: ورزش کردن و استفاده از دوچرخه می‌تواند بهترین روش‌ خودمراقبتی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری  باشد. 

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 بیان کرد: امروزه نقش و جایگاه فعالیت های ورزشی در ابعاد مختلف جامعه به ویژه در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بر هیچ کس پوشیده نیست و توجه به بازسازی و گسترش زیرساخت ها و فضاهای لازم و احداث اماکن متناسب با نیاز ورزشکاران در جهت پرورش استعدادها و ایجاد فضا و محیط مناسب برای ورزش در سلامت جسمی و روحی آحاد جامعه بسیار مهم و مؤثر است.

در پایان مراسم، جوایزی به رسم یادبود توسط سرپرست معاون حمل ونقل ترافیک و رییس هلال احمر منطقه به گروه های دوچرخه سواری اهدا شد . 

شایان ذکر است: بنا بر اعلام سازمان ملل ، سوم ژوئن از سال ۲۰۱۸ به عنوان ” روز جهانی دوچرخه سواری ” نامگذاری شده و از تمامی فعالان فرهنگ دوچرخه سواری خواسته شد که در این تاریخ، اولین روز زندگی خود را با دوچرخه تجربه نمایند تا حفظ محیط زیست و سلامت در جامعه پوشش همگانی یابد و به عنوان چهارمین سال دوچرخه سواری گرامی داشته می شود .

ش