به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: عملیات اجرایی فاز دوم تقاطع غیرهمسطح سه راه باقرشهر ظرف روزهای آتی و متعاقب تامین برخی از مصالح اساسی همچون میلگرد تسریع خواهد شد.

وی در تشریح پیشرفت اقدامات اجرایی در بخش های مختلف پروژه، از اتمام عملیات بتن ریزی شمع های باقی مانده پل دوربرگردان جنوب به جنوب تقاطع خبر داد و گفت: اقدامات لازم به منظور اجرای عملیات قالب بندی و آرماتور بندی در این جبهه کاری ادامه دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تلاش برای تکمیل مسیر تندروی جنوب به شمال تقاطع و بتن ریزی شمع های باقی مانده دوربرگردان شمال به شمال را از دیگر فعالیت های در حال اجرا در فاز دوم تقاطع غیرهمسطح سه راه باقرشهر ذکر و اضافه کرد: عملیات آماده سازی بستر جهت اجرای روسازی در بخش شمالی باند تندروی شمال به جنوب در حال انجام است و این بخش از پروژه متعاقب اجرای عملیات تکمیلی عرشه های احداث شده، زیر آسفالت خواهد رفت.

گفتنی است طرح احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم، علاوه بر یک پل روگذر جنوب به غرب، شامل یک زیرگذر رفت و برگشت(شرق به غرب و غرب به شرق) و 2 دوربرگردان جنوب به جنوب و شمال به شمال است. آنچه اسفندماه سال 1397 در قالب فاز نخست پروژه تحویل شهروندان شد، شامل پل روگذر جنوب به غرب و پل کندروی شمال به جنوب تقاطع(سقف زیرگذر) بود.