به گزارش اکونا پرس،

به نقل ا ز روابط عمومی شهرداری منطقه 3، سید محمد رضا موسوی سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از بلوک های عابر پیاده این منطقه اصلاح و بازسازی شده است، گفت: خط کشی محوری در راستای ایمن سازی تردد های شهری یکی از اصلی ترین مواردی است که توسط این معاونت در حال پیگیری است.

موسوی افزود: کنترل سرعت رانندگان، تامین ایمنی تردد خودروها و عابرین پیاده با نصب و مرمت سرعتکاه و علائم افقی، خط کشی مسیرهای تعیین شده و نصب علائم ترافیکی انجام می شود و نقش بسزایی در تامین ایمنی عبور و مرور و کاهش سوانح رانندگی دارد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 بیان کرد: با توجه به علل و عوامل بررسی‌شده اجرای طرح‌های ایمن‌سازی معابر بسیار ضروری و لازم است و این منطقه از تمام امکانات خود برای بهینه‌سازی عملکرد ترافیکی استفاده خواهد کرد.

او ابراز کرد: تکمیل و اصلاح خط کشی 25 بلوک عابر پیاده در خیابان های پاسداران، ولیعصر(عج) و ورودی همت عملیاتی شده است.

موسوی با بیان اینکه تسهیل و ارتقای ایمنی عابرین پیاده در معابر شهری نقش مؤثری در شکل گیری شهری پایدار و اجتماعی خلاق و پویا دارد، بیان داشت: همواره این منطقه در حوزه ترافیکی با شناسایی خیابان های پرتردد و نقاط حادثه‌ خیز بر ارجحیت و تأمین تسهیلات لازم برای عبور شهروندان تأکید دارد و اقدامات خود را در این راستا ساماندهی می کند.