به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس علی پیوسته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: احداث بزرگراه شهید همدانی طی سال های گذشته، سبب انسداد ترافیکی در دسترسی شمال به جنوب بلوار کوهک واقع در منطقه 22 شهرداری تهران شده بود. لذا با توجه به وجود شهرک‌های متعدد مسکونی، مراکز نظامی، علمی، پژوهشی، تفریحی و ورزشی(ورزشگاه آزادی) در این محدوده، حجم بالای ترافیک در مبادی ورودی و خروجی غرب تهران و نیز درخواست شهروندان مبنی بر لزوم غیرهمسطح سازی تقاطع بزرگراه شهید همدانی با بلوار کوهک، کلنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه فردا به زمین خواهد خورد.

وی با بیان آنکه تقاطع غیرهمسطح بلوار شهید همدانی با بلوار کوهک شامل یک مسیر زیرگذر به طول 473متر در امتداد بلوار کوهک، یک مسیر راستگرد به طول 380 متر جهت اتصال شمال بلوار کوهک به بزرگراه شهید همدانی و شهرک یاس، یک لوپ به طول 270 متر جهت اتصال شمال بزرگراه آزادگان به شمال بلوار کوهک و شبکه‌ای جهت هدایت و جمع‌آوری آب های سطحی خواهد بود، یادآور شد: معارضان تاسیساتی پروژه شامل لوله آب، لوله گاز، فیبرنوری و تیرهای بتنی برق بوده و در عین حال 2 باب ملک نیز به عنوان معارض ملکی احداث تقاطع شناسایی شده است.

گفتنی است بزرگراه شهید حسین همدانی(ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم) در بخش حدفاصل تقاطع آزادراه آزادگان تا بزرگراه و جاده مخصوص تهران- کرج به همراه تونل شهدای غزه، مردادماه سال 1396 مورد بهره برداری قرار گرفت. از آن زمان تاکنون اقدامات مختلفی از قبیل اجرای مسیرهای کندرو و دسترسی های محلی، راستگردها و دیوارهای حائل باند شمال این بزرگراه با هدف تکمیل مجموعه عملکردهای ترافیکی در دستور کار سازمان مهندسی و عمران شهر تهران بوده است.