به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 14، مهدی فولادی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با بیان این خبر گفت: این رویداد ورزشی –فرهنگی  در قالب تور دوچرخه سواری  با حضور داوطلبان  ورزشکار دوچرخه سواری به صورت محدود و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله های اجتماعی از مسیرهای تعیین شده برگزار شد.

فولادی با بیان اینکه این وسیله نقلیه، ضامن سلامتی و افزایش سیستم ایمنی بدن به خصوص در این روزهای کرونایی است ، افزود: شرکت کنندگان در این تور با داشتن پلاکاردهایی با مضامین« رکاب بزن سلامت باش» ، «با استفاده از دوچرخه به محیط زیست زیبایی هدیه کنیم»، « با دوچرخه سلامتی خود را بیمه کنیم» و... به ترویج و تبلیغ فرهنگ دوچرخه سواری پرداختند. 

برگزاری وبینارهای آموزشی ترویجی ،کارگاه های آموزش آنلاین و برپای مسابقات بصورت مجازی  از دیگر برنامه های به اجرا در آمده  به مدت یک هفته برای شهروندان بود.

فولادی همچنین از وبینار اموزش مقدماتی دوچرخه سواری برای بانوان با همکاری حوزه اجتماعی و فرهنگی منطقه نام برد و افزود: هدایای به شرکت کنندگان در این مسابقات و برنامه ها  داده شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه در پایان با بیان اینکه  به همین مناسبت با انجام تبلیغات محیطی، محورها و شریان های عبوری منطقه رنگ و بوی دوچرخه و دوچرخه سواری گرفت، به برگزاری همایش دوچرخه سواری با مشارکت هیئت دوچرخه سواران شرق تهران ، ضدعفونی مستمر سطوح، 

دوچرخه‌ها و همچنین اهدای ماسک به فعالان دوچرخه سوار در این برنامه ها اشاره کرد.