به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و روز ملی دختران در دهه کرامت در گردهمایی دختران کارمند این منطقه که با حضور مصطفی آقاعلیخانی معاون  برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، موسی لطفی مشاور و رئیس دفتر شهردار منطقه و جمعی از کارکنان برگزار شد، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: در تمام عرصه ها بانوان نشان داده اند که بسیار توانمند و کوشا هستند و هر زمان مسئولیتی به آنان واگذار شده به نحو احسن به انجام رساندند.

موسوی افزود: اگر خوب بتوان انگیزه ها، مهارت ها و توانایی های جامعه دختران و زنان را تشخیص و در جایگاه مناسب قرار داد موفقیت چشمگیرتری را خواهیم داشت چرا که هرجا از بانوان در کار استفاده شد، خلاقیت در آنجا بیشتر بود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: منطقه یک چند پروژه را به دست بانوان سپرد که مورد تقدیر شهردار تهران قرار گرفت و اسم مگاپروژه روی آن ها گذاشته شد.

شهردار منطقه یک همچنین با اشاره به نقش دختران در تصمیم گیری های اجتماعی خانواده ها  گفت: دختران به عنوان یکی از ارکان تاثیر گذار در تصمیمات خانواده ها نقش مهمی در جلب مشارکت اعضای خانواده و دوستان برای شرکت در انتخابات و تعیین سرنوشت کشور دارند.

 معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی نیز تصریح کرد: در سیره نبوی ما نقش و جایگاه دختران بسیار با ارزش است و سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر فرصتی است برای تاسی به سیره آن حضرت که همیشه اسوه بارز و الگوی مناسبی برای  بانوان به خصوص دختران بوده هست.

گفتنی است همچنین جشن بزرگ دختران شهر و بزرگداشت دهه کرامت نیز به همت اداره امور بانوان شهرداری منطقه یک، در بوستان نفس محله گلابدره با مشارکت شهرداری ناحیه 3 و حوزه بسیج خواهران شهرداری این منطقه با حضور بیش از 200 نفر از شهروندان برگزار شد و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه از دختران شاخص محلات تقدیر بعمل آورد.