به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۶ ، مراسم چهلم درگذشت عبدالوهاب شهیدی و یادبود علی مرادخانی با رعایت پروتکل های بهداشتی و امضا دفتر یادبود ،چهارشنبه ۲۶ خرداد  در حیاط خانه موسیقی ایران واقع در خیابان فاطمی غربی برگزار شد.  

زنده یاد استاد عبدالوهاب شهیدی ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری به دلیل ایست قلبی در بیمارستان رسالت تهران درگذشت. وی مهر ۱۳۰۱ در میمه اصفهان دیده بجهان گشود. مشوق اصلی او در موسیقی پدرش بود و فعالیت هنری خود را در دهه ۱۳۲۰ در جامعه باربد با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد اسماعیل مهرتاش آغاز کرد و از اواخر دهه ۱۳۳۰ در رادیو تهران مشغول فعالیت شد.از آثار استاد می توان به ضبط رادیویی همراه با ارکستر گل ها، آثار آوازی و ارکستری، تکنوازی و همنوازی عود و همچنین بازخوانی ترانه های محلی اشاره کرد.

مرحوم شهیدی برای شناساندن موسیقی ایرانی به کشور هایی نظیر فرانسه، آمریکا، انگلستان، آلمان و ... سفرهایی داشته و همچنین برنامه با شکوهی در بزرگداشت مولانا در کشور ترکیه و بر مزار وی اجرا کرد. این هنرمند ارزنده آثار فراوانی را با همکاری گروه پایور و گروه های فرهنگ و هنر وقت نیز انجام داده، همچنین در جشن هنر شیراز کنسرت های متعدد اجرا نمود.

علی مرادخانی مدیر موزه موسیقی و معاون سابق امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  دوشنبه ۱۷ خردادماه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا دارفانی را وداع گفت.