به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه ضمن تبریک به اهالی محله دروازه شمیران برای افتتاح کوچه سبز در محله خود گفت: طرح ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی در محله دروازه شمیران (به عنوان محله پایلوت در سطح منطقه) که حالا خیلی از اهالی و کسبه از کم و کیف طرح باخبرند، طرحی است که سعی دارد با مشارکت خودِ شهروندان و اهالیِ محله به ارتقای سطح فرهنگ زندگی در قالب جدید شهرنشینی یعنی زندگی در آپارتمان‌ها کمک کند.

وی افزود: تفکیک و کاهش تولید پسماند، رعایت و احترام به قوانین و مقررات آپارتمان‌نشینی و توسعه زیست‌محیطی از جمله اهداف شاخص این طرح است که امروز در فازِ فعالان محیط زیستی در کوچه تهرانی در محله دروازه شمیران در حال اجراست.

شهردار قلب طهران در مورد فرایند شکل‌گیری کوچه سبز توضیح داد: بعد از پایش و شناسایی آپارتمان‌های شاخص و صحبت با مدیران متوجه شدیم که این ساختمان‌ها چه در محیط بیرونی و چه درونی از المان‌های گل و گیاه به طور ویژه‌ای استفاده کرده و در نگهداشت آن بسیار دقیق و فعال‌اند.

وی ضمن تقدیر از این حرکت مردمی و ابراز امیدواری از اینکه شهروندان و مدیران شهری بتوانند به کمک هم و در آینده‌ای نزدیک این فرهنگ را به سایر محلات تسری بخشند، ادامه داد: با کمک همین افراد پای کار و ارائه ظرفیت‌های شهرداری سعی کردیم به این فعالیت‌ها جهت مشخص‌تری دهیم و آن را ساماندهی کنیم. نتیجه کار این شد با کمک اهالی محل، منشوری با نام کوچه سبز تهیه و سردر کوچه یادشده نصب شد. 

آیین افتتاحیه کوچه سبز و باشگاه آموزش‌های شهروندی قلب طهران با موضوع کاشت و نگهداری گل و گیاه در ادامه برنامه‌های طرح ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی در بوستان طبیعت واقع در محله دروازه شمیران به همت اداره آموزش‌های شهروندی این منطقه و با حضور سعید شاهمیر، معاون اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری منطقه و جمعی از شهروندان برگزار شد که در این آیین، تعداد ۵ نفر از ساکنان محله به باشگاه آموزش شهروندی قلب طهران پیوستند و از آنها تقدیر گردید.

در حاشیه این مراسم کودکان و نوجوانان این محله در «باغچه محله» اقدام به کاشت گل و گیاه کردند و در پایان مراسم نیز کوچه‌ای در محله دروازه شمیران به نام #کوچه_سبز در سطح منطقه ۱۲ نام‌گذاری شد.